MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İOKBS Başvuruları

İOKBS Başvuruları

1- 2019 yılı İOKBS başvuruları kapsamında Anne veya Babası öğretmen olan ve başvuru ekranında sistem tarafından otomatik olarak başvuru kontenjan tipi “Öğretmen Çocuğu“ seçeneği seçili gelen öğrencilerden aynı zamanda ilgili  kılavuz gereği “Kanunlarla Özel Hak Tanınan Öğrenci” Kontenjanından faydalanması gereken öğrenciler için mevcut seçenek pasif geldiğinden seçim işlemi yapılamamaktadır.

Bu durumdaki öğrenciler için  öncelikle ”Öğretmen Çocuğu” olarak başvuru süresi içinde mutlaka e-Okul sistemine 2019 IOKBS başvurularının girilerek onaylanması gerekmektedir. 

Başvurusu onaylandıktan sonra bu durumdaki öğrencilerin IOKBS başvuru kontenjan tipinin “Kanunlarla Özel Hak Tanınan Öğrenci” olarak güncellenmek üzere öğrenci velisinin  başvuruda durumunu göstermek üzere vermiş olduğu tüm belgelerle birlikte öğrencinin kayıtlı olduğu okulun bağlı olduğu genel müdürlüğe ivedilikle resmi yazı gönderilmesi halinde gelen yazılara göre “Kontenjan Tipi” güncelleme işlemi yapılabilecektir.

ÖNEMLİ NOT: Öncelikle mutlaka öğrencilerin mevcut durumuna göre başvuru süresi içerisinde 2019 yılı İOKBS başvurusunun yapılıp onaylanması gerekmektedir.

 

2- 2019 Yılı İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) Başvuru Giriş ve Onay Ekranları hazırlanarak kullanıma açılmış olup 2019 İOKBS Başvuru ve Onay işlemleri ile ilgili tüm sürecin 11 MART 2019 (Pazartesi) - 22 MART 2019 (Cuma) tarihleri arasında tamamlanması gerekmektedir.

 

Not-02: e-Okul üzerinde "Onaylandı" olarak görünmeyen başvurular İOKBS işlemlerinde dikkate alınmayacaktır. 

 

Not-03: Öğrencilerin İOKBS işlemleri kapsamında mağduriyet yaşamamaları için bütün başvuruların okul idareleri tarafından kontrol edilerek mutlaka onay durumlarının sisteme doğru bir şekilde kayıt edilmesi gerekmektedir.

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.