MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çemberinde Gül Oya Projesi Sergisi Muş’ta açılacak

Çemberinde Gül Oya Projesi Sergisi Muş’ta açılacak

Muş İMKB Anadolu Lisesi tarafından 81 ilin kültürünün buluştuğu "Çemberimde Gül Oya" adlı projenin açılışı 24 Mayıs 2016 Salı günü Muş Öğretmenevinde yapılacak.

Koordinatörlüğünü Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Seda Ötürk ve Mehmet Ekinci´nin yaptığı proje sergisi saat 10:00 -19:00 saatleri arasında açık kalacak.   “Proje 81 İl 81 Kültür” temalı Türkiye geneli bir e Twinning projesi olan “Çemberinde Gül Oya” farklı bölge ve illerde somut ve somut olmayan kaybolmaya yüz tutmuş veya halen yaşamını sürdürmeye çalışan yerel kültürel özellikleri taşıyan konuları kapsıyor. Sevgiyi, dostluğu, kardeşliği baz alan projeye Türkiye genelinde 81 ilden 81 okul destek veriyor.

Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan´ı ziyaret eden öğrenciler projeyi tanıttı. Öğrenciler, Türkiye´nin mozaik taşı olarak düşünülen sergiler ile farklı insan gruplarına ulaşılarak engin kültürü tanıtmak ve farklılıkların her şeyiyle birlikte beraber güzel olduğunu yansıtabilmeyi amaçladıklarını söylediler.

 

Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan; Öğrenci ve öğretmenlere ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bu tür projeler sayesinde kültürel farklılıklarımızı görmemizi sağlıyor. Bu projede emeği geçen İMKB Anadolu Lisesi İdareci, Öğretmen ve öğrencilerine teşekkür ediyorum diyerek makamından uğurladı.


18-05-2016

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.