MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK Projesi Bölge Birincisinden Milli Eğitim Müdürümüze Ziyaret.

TÜBİTAK Projesi Bölge Birincisinden Milli Eğitim Müdürümüze Ziyaret.

22-25 Mart 2016 tarihlerinde Van’da yapılar TÜBİTAK 47. Ortaöğretim Öğrencileri  Arası Araştırma Projeleri Yarışmasında birinci olan Muş Merkez Sungu Eğitimciler Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencilerinden Yusuf KARTAL  ve Yusuf ADIYEKE adlı öğrenciler, danışman öğretmen Oktay Kahraman, Pınar Şanlıer ve Okul Müdürü Erhan Kasımoğlu, Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan’ı makamında ziyaret etti.

Bilindiği üzere bu yıl 47. si düzenlenen TÜBİTAK 47. Ortaöğretim Öğrencileri (liseler) Arası Araştırma Projeleri Yarışmasında değerlendirmeler sonucunda Fizik dalında; Muş Merkez Sungu Eğitimciler Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencilerinden Yusuf Kartal  ve Yusuf Adıyeke adlı öğrencilerin yürüttüğü ve Fizik Öğretmeni Oktay Kahraman vePınar Şanlıer’in danışmanlık yaptığı “Sudaki Boğulmalara Karşı Kemer Tasarımı Ve Tasarlanan Kemerin Belli Koşullar Altında Teknik Analizi” adlı proje Bölge Birincisi olup ilimizi Ankara’da düzenlenecek olan Türkiye Final sergisinde temsil edecekler.

 

 Milli Eğitim Müdürü  Cevdet ARSLAN;ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. TÜBİTAK 47. Ortaöğretim (Lise) Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışmasında ön elemeyi geçerek Van Bölge Sergisine 9 projemiz davet edildi. Bu projelerimizden Muş Merkez Sungu Eğitimciler Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırlamış olduğu bir proje bölge birincisi oldu. Proje çalışmasında emeği geçen öğrenci, danışman öğretmenler, idarecileri tebrik etti. Ankara’da yapılacak Türkiye finallerinde başarılar diledi. Dereceye giren öğrencileri çeşitli hediyeler ile ödüllendirdi.


31-03-201631-03-2016

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.