MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Muş TEOG Türkiye Birincileri Valimizi Makamında Ziyaret Etti

Muş TEOG Türkiye Birincileri Valimizi Makamında Ziyaret Etti

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavında I. dönemide tüm soruları yanıtlayarak birinci olan 2017 Melikşah Ortaokulu öğrencisi Elif Esra Arslantaş II. dönemde de tüm soruları yanıtlayarak tekrar Türkiye ve Muş birincisi olurken, Vali Adil Yazar Ortaokulu öğrencisi Ahmet Burkay Mutlu II. dönem tüm soruları yanıtlayarak Muş ikincisi olmayı başardı.

TEOG Sınavında Türkiye ve Muş birincisi olan Muş 2071 Melikşah Ortaokulu öğrencisi Elif Esra ARSLANTAŞ ve Muş ikincisi olan Vali Adil Yazar Ortaokulu Öğrencisi Ahmet Burkay MUTLU, 2071 Melikşah Ortaokulu Müdürü Enver KIVANÇ, Vali Adil Yazar Ortaokulu Müdürü Nedim ÖNER ve Milli Eğitim Müdürü Cevdet ARSLAN, Milli Eğitim Şube Müdürü Mamut BASKIN Sayın Valimiz Vedat BÜYÜKERSOY’u makamında ziyaret etti.

 

Sayın Valimiz Vedat BÜYÜKERSOY; ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken, TEOG Sınavlarında başarı gösteren,  Türkiye ve Muş birincisi olan 2071 Melikşah Ortaokulu Öğrencisi Elif Esra Arslantaş ve Muş ikincisi olan Vali Adi Yazar Ortaokulu öğrencisi Ahmet Burkay Mutlu’yu tebrik ederek altınla ödüllendirdi. TEOG sınavlarında tüm soruları doğru cevaplayan 2 öğrencimiz başarılı oldu, onları kutluyorum. Eğitim 3 sacayağı üzerine kuruludur. Bunlar öğrenci, öğretmen ve velidir. Bu 3 sacayağı birlikte çalışırsa başarı merdivenleri daha hızlı aşılır. Şahsım olarak, çocuklarımızın başarısına sağlamış oldukları katkıdan dolayı Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan ve 2071 Melikşah Ortaokulu Müdürlerü Enver KIVANÇ, Vali Adil Yazar Ortaokulu Müdür Nedim ÖNER, Öğretmenlerimizi ve öğrenci velilerini tebrik ederim. İnşallah bu öğrencilerimizin başarısı ilimizdeki diğer öğrencilerimize de örnek olacaktır.  Sevgili gençler, hedeflerinizi yüksek tutun. Yüksek tutuğunuz hedeflere bugüne kadar göstermiş olduğunuz gayretli çalışmayla devam edin diyerek makamından uğurladı.


222

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.