MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ergenlik Dönemi Değişim Eğitim Projesi Tanıtım Toplantısı Yapıldı

Ergenlik Dönemi Değişim Eğitim Projesi Tanıtım Toplantısı Yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünün özel bir kuruluşla imzalamış olduğu işbirliği protokolü kapsamında "Ergenlik Dönemi Değişim Eğitimi Projesi" tanıtım toplantısı yapıldı. Toplantıda bir Konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sebahattin EKE, Sağlıklı ve bilinçli nesiller yetiştirmenin önemine değinerek Protokol çalışmaları kapsamında Uygulama Heyetine yapacakları çalışmalarda başarılar diledi.

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünün, Procter ve Gamble Tüketim Malları Sanayi A.Ş. ile imzalamış olduğu işbirliği protokolü kapsamında, İlimiz Mesleki ve Teknik Eğitim Hizmetleri Şube Müdürlüğü koordinasyonunda, Ergenlik Dönemi Değişim Eğitimi Projesi tanıtım toplantısı 18/03/2015 tarihinde Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda yapıldı. Toplantıya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sebahattin EKE, ERDEP İl koordinasyon kurulu üyeleri, ilçe milli eğitim şube müdürleri, ortaokul müdürleri ve okul rehber öğretmenleri katıldı.

Uzman Eğitici personel tarafından projenin tanıtımı yapıldı. Proje tanıtımına katılan ilçe ve okul yöneticileri koordinasyonunda ilçelerde uzman eğitici personel ve rehber öğretmenler tarafından; ortaokulların 6. ve 7. sınıf kız öğrencileri ile annelerine ve erkek öğrencilere; gençlerde ergenlik dönemine girerken meydana gelen bedensel, ruhsal ve sosyal değişimlerin neler olduğu konularında Milli Eğitim Temel Kanunun genel amaç ve temel ilkeleri doğrultusunda bilgilendirmek suretiyle eğitim verilecektir.

1

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.