MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKUL MÜDÜR YARDIMCILARINA ‘İNOVATİF EĞİTİMİ’ VERİLDİ.

OKUL MÜDÜR YARDIMCILARINA ‘İNOVATİF EĞİTİMİ’ VERİLDİ.

  Muş Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, Muş’taki okul müdür yardımcılarına yönelik inovatif eğitim verildi.

           Muş Milli Eğitim Müdürlüğü’nün daveti üzerine Muş’a gelen Erzurum Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Halim Ulaş, Muş’taki okul müdür yardımcılarına yönelik, Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda 07 Mart 2015 Cumartesi günü inovatif eğitim semineri verdi.

            İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan’da yaptığı konuşmada, Doç. Dr. Halim Ulaş Hocamızı buraya davet ederek onun bilgilerinden faydalanacağız diye konuştu. Bu tür seminerlerin ilin eğitim seviyesini yükseltmede önemli rol aldığına vurgu yapan Arslan, “Çocuklarımızın geleceğini hazırlama konusunda okul idarecilerinin yapmaları gereken konularda bu eğitimlerle okul idarecilerimizin daha faydalı ve başarılı çalışmalar yapacaklarına inanıyoruz. Okul müdür yardımcılarının, okul müdürleriyle beraber takım ruhuyla öğretmenlerimizin moral ve motivasyonunu yüksek tutarak inovatif eğitim yapacaklardır dedi.

           Okul yöneticilerinin görevlerinde başarılı olabilmeleri için düzenlenen eğitim seminerine katılan Erzurum Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Halim Ulaş, okul müdür yardımcılarına iyi bir yönetici olabilmeleri için yapmaları gereken konularla ilgili bilgi verdi.
Öğrencilerinin geleceğinin yöneticilerin elinde olduğuna vurgu yapan Doç. Dr. Ulaş, eğitim ve öğretimden istenilen verimi alabilmek için okul müdürlerine çok iş düştüğünü söyledi.
Eğitim seminerinin ardından açıklamalarda bulunan Doç. Dr. Ulaş, okul yöneticilerine yönelik düzenlenen eğitim seminerinin amacına değinerek, “Bu tür seminerlerle Muş ilinde görev yapan okul yöneticilerinin liderlik eğitimi ve inovatif eğitim ile ilgili bilinçlendirilmesi amaçlanmaktadır. Değişen dünyadaki değişen eğitim paradigmaları ve bu değişimlerin ardından uyumun nasıl olması gerektiği konularla ilgili eğitim veriyoruz. İyi bir okul iklimi oluşturmakla ilgili, öğretmenler, öğrenciler ve velilerle iyi ilişkiler kurulması gerektiğini vurguluyoruz” şeklinde konuştu.

            Toplantı sonunda Muş Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, Doç Dr. Halim Ulaş’a teşekkür ederek uğurladı.

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.