MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRETMENLERİMİZ KÖYLERİMİZE RENK KATIYORLAR

            İl Milli Eğitim Müdürümüz Cevdet ARSLAN Köy Okullarımızdaki denetimlerde bulunarak yaptığı açıklamada; Köy öğretmenlerimiz çocuklarımızı geleceğe hazırlamak için fedakârca çalışıp, yoğun çaba göstererek köylerimize renk vermektedirler dedi.
ÖĞRETMENLERİMİZ KÖYLERİMİZE RENK KATIYORLAR

           İl Milli Eğitim Müdürümüz Cevdet ARSLAN Köy Okullarımızdaki denetimlerde bulunarak yaptığı açıklamada; Köy öğretmenlerimiz çocuklarımızı geleceğe hazırlamak için fedakârca çalışıp, yoğun çaba göstererek köylerimize renk vermektedirler dedi.

 Sabah mesaiye Taşoluk YİBO’da başlayan müdürümüz Cevdet ARSLAN öğretmenlerle toplantı yaparak; 1739 sayılı Milli Eğitim Temel Kanunu amaçları doğrultusunda; kendisine, ailesine, Milletine ve yaşadığı topraklara faydalı bireyler yetiştirmek için moral ve motivasyonumuzu yüksek tutup öğrencilerimize sevgimizi rengimizi vermemiz gerekir dedi. Maaşımızı hak etmenin ve arkamızda hoş bir seda bırakmanın verdiği mutluluğu yaşayıp, Ülkemize, Milletimize faydalı iyi insanlar yetiştirmenin hazzını tatmalıyız diyerek, Yibo´larımızda çalışan öğretmenlerimiz çocuklarımızın annesi de babası da velisi de sizlersiniz daha duyarlı daha fedakâr olmalısınız diyerek, bu duyarlılığı gösteriyorsunuz fedakârca çalışan siz öğretmenlerimizi kutluyorum dedi. 

Daha sonra Sürügüden ve Sarıdal köy okullarımızda incelemelerde bulunan Müdürümüz Cevdet ARSLAN, Okulların ve öğrencilerin durumlarını inceledi. Eğitimde asıl faktörün insan olduğunu belirterek, fiziki şartlar ne olursa olsun binaları yaşatan nefestir insanın gayretidir çabasıdır. Eğitimde insan faktörünün % 70 etkili olduğunu belirterek, bu mütevazı şartlarda, pozitif yaklaşımlar sergileyerek hizmet etmenin çabası içinde olup gayret gösteren öğretmenlerimize teşekkür ederek, eğitimin sonuçları hemen alınmaz yıllara sâridir, bu yaptığımız çalışmalar yıllar sonra meyvesini verecektir dedi.

Bu yıl çabamız sonucunda Muş İlimize 1700 yeni öğretmen geldi ve her Köyde mutlaka en az bir kadrolu öğretmenlerimiz var ve bu öğretmenlerimiz yoğun bir gayret içindeler. Bu öğretmenlerimiz, Okul ve Öğrencilerimizin eksikliklerini gidermekte,  öğrencilerimizin akademik başarılarını artırmak için yoğun çaba sarf edip, aynı zamanda halkımızla da diyalog içinde olup yetiştirici kurslarla her alanda hizmet etmekteler dedi.  Çaba sarf eden, sevgisini performansını öğrencilerimize vererek renk katan, öğrencilerimizi sosyal kültürel alanda iyi insanlar olarak yetiştirmenin gayreti içinde olup hizmet üreten öğretmenlerimizi kutluyorum dedi.

Ziyaret ve denetimden memnun olduklarını belirten okullarımız idareci ve öğretmenlerimiz Müdürümüze; İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün yardım, destek ve pozitif yönlendirmelerinden dolayı memnuniyetlerini belirterek, sizleri yanımızda görmek bizlerin moral ve motivasyonumuzu artırmakta çalışma şevkimizi artırmaktadır diyerek teşekkür ettiler.

 

                                                                                                              Cevdet ARSLAN / İl Milli Eğitim Müdürü

 

222

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.