MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Halk Eğitim Merkezi Müdürleri İl Hayat Boyu Öğrenme toplantısı Hasköy İlçemizde yapıldı.

Halk Eğitim Merkezi Müdürleri İl Hayat Boyu Öğrenme toplantısı Hasköy İlçemizde yapıldı.

Hasköy Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün ev sahipliği yaptığı İl Hayat Boyu Öğrenme Toplantısı Muş Milli Eğitim Müdürü Metin İlci başkanlığında Hasköy Halk Eğitim Merkezinde yapıldı.

Hasköy Halk Eğitim Merkezinde Yapılan toplantıya Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Özçelik, merkez ve 5 ilçe halk eğitim merkezi müdürü katıldı.

Toplantıda destekleme ve yetiştirme kursları kapsamında açılan kurslar, kursların işleyişi ile halk eğitim merkezleri bünyesinde açılan mesleki, sosyal ve kültürel kurslar ile okuma, yazma kurslarının durumu görüşüldü. İlçelerde açılan kursların sayısal verileri ile genel değerlendirme yapılarak görüş alışverişinde bulunuldu.

 

Milli Eğitim Müdürü Metin İlci; Hayat Boyu Öğrenme, okullar ile sınırlı kalmayan; evde, işte, hayatın her alanında gerçekleşebilen; öğrenmenin yaş, sosyal statü ve eğitim seviyesine bakılmaksızın, herhangi bir engel olmadan sürdürülebilen çalışma ve yaşam biçimidir. Halk Eğitim Merkezleri üzerinde halkla birlikte hareket etmemiz, insanımıza hizmet etmemiz apayrı bir haz ve mutluluk veren bir olaydır. Yaptığımız iş sadece gençlere, vatandaşımıza diploma vermekle bitmiyor. Diplomayı alamayan insanlarımıza da eksikliklerini giderme amacıyla açtığımız kurslar yanında onları hayata bağlayan etkinlikleri öne çıkarmayı düşündüğümüz faaliyetler olacaktır. Mesleki anlamda çalışmalarımızda temel felsefemiz vatandaşlarımıza hizmet etmektir. Açtığımız kurslar önemli, hepsi hayatı anlamlandıran kurslar, belki hayata küsmüş, ümidini yitirmiş, genç-yaşlı insanlara bu kurslar vasıtasıyla yeni meslekler ve beceriler öğreterek hayata bağlanmalarını sağlamak bizim için ahlaki, vicdani anlamda ve dinimizin gereğidir. Halk Eğitim Merkezi Müdürlerimiz toplumumuzun ihtiyacı olan her türlü yetiştirme, mesleki eğitim, beceri kazandırma gibi kursları yer ve zamana bağıl olmaksızın açacaklardır. Toplumun gelişmesinde ilerlemesinde Halk Eğitim Merkezlerimiz önemli bir fonksiyona sahip olduğu için çalışmalarımızı bu titizlikle yapmalıyız dedi.

14-03-201914-03-2019

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.