MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GÖNÜLLÜ PERSONELLER KORUYUCU SİPER ÜRETİMİNE BAŞLADI.

GÖNÜLLÜ PERSONELLER KORUYUCU SİPER ÜRETİMİNE BAŞLADI.

Muş Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Fatih Projesi Biriminde çalışan personeller, dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs (COVİD-19) salgınından korunmak amacıyla koruyucu siper üretmeye başladı. 

Çin´in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve oradan bütün dünyaya yayılıp adeta küresel salgın haline gelen Koronavirüs hastalığından (COVID-19) korunmak için Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki Fatih Projesi Birimi harekete geçti. Yeni üretimine başlanan koruyucu siperler özellikle sağlık çalışanlarının hastalara ilk müdahalesinde kullanılıyor.

Muş Milli Eğitim Müdürü Emin Engin ve ilgili Şube Müdürü Ali Çelik Fatih Projesi Birimini ziyaret ederek üretimi yapılan koruyucu siper hakkında Bilişim Teknolojileri Koordinatörü Salih Kan'dan gerekli bilgileri aldı.

Müdür Engin'e gerekli bilgileri veren Bilişim Teknolojileri koordinatörü Salih Kan; "Dünya'nın birçok ülkesini etkisi altına alan Koronavirüs (COVİD-19) salgını ile mücadele etmek için bizde arkadaşlarla gönüllü olarak bu projeyi hayata geçirdik. Koruyucu siper sağlık çalışanın yüzünün tamamını kaplayarak hastadan gelecek olan virüsü engelliyor. Üretimini yaptığımız koruyucu siperlerin altında da maske de takılacak. Virüs salgını bizim alacağımız tedbirlerden güçlü değildir. Bizler her geçen gün tedbirlerimizi artırmaya devam edeceğiz" dedi.

Müdür Engin, projede gönüllü görev yapan personellere teşekkürlerini dile getirerek şu ifadeleri kullandı; "Koronavirüs (COVİD-19) salgını ile mücadelemiz son hız devam ediyor. Müdürlüğümüz bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Bilişim Teknolojileri Koordinatörü Salih Kan, Fatih Projesi Birimi Eğitmeni Ümit Söylemez ve Bilişim Teknoloji öğretmeni Kübra Işıkyıldız arkadaşlarımız bu işi gönüllü olarak yapıyorlar. Ürettikleri koruyucu siperlere 3 gün önce başladılar. Şuanda günlük 50 adet üretim yapıyorlar. Yapılan koruyucu siperlikleri sağlık çalışanlarımıza ulaştırarak onlara destek olmaya çalışıyoruz. Bizim amacımız yaptığımız bu üretimlerin tamamını sağlık çalışanları arkadaşlarımıza virüsten korunma ile mücadelesinde destek olmaktır. Salgına karşı mücadelede desteğimiz her zaman olacaktır. Bunun yanında vatandaşlarımızın da kendilerini koruyup dezenfekte etmeleri gerekir. Özellikle çok mecbur olmadıkça dışarı çıkmamaları gerektiğini bilmeliler."

 

27-03-202027-03-202027-03-202027-03-202027-03-202027-03-2020

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.