MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK, İLİMİZDE TÖRENLERLE ANILDI

GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK, İLİMİZDE TÖRENLERLE ANILDI

Türkiye Cumhuriyeti´nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 77. yıl dönümünde İlimizde törenlerle anıldı. Hükümet Konağı önündeki törene Sayın Valimiz Seddar Yavuz, Garnizon Komutanı Kurmay Albay İsmail Işık, Belediye Başkanı Feyat Asya, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Sönmez, Vali Yardımcıları Ercan Öter, Ali Sakar, Zeliha Uyan, Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, kamu kurum amirleri, askeri erkân, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

Anma töreni, Atatürk Anıtı´na çelenklerin sunulmasından sonra, saat 09.05´te Atatürk´ün ve aziz şehitlerimizin manevi huzurunda iki dakikalık saygı duruşuyla başladı. Bu sırada İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü´nce siren çalındı. Tüm kamu kurum ve kuruluşlarına ait araçlar ve sivil araçlar korna çalarak sirene eşlik etti. İstiklal Marşımızın okunmasının ardından çelenk sunma töreni sona erdi.

 

 

Daha sonra anma etkinliği Öğretmenevi konferans salonunda devam etti. Muş Güzel Sanatlar Lisesinin hazırlamış olduğu anma programında Atatürk’ün hayatını anlatan slayt gösterisi ile başladı, daha sonra Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinden oluşan okul korosu Ulu Önder Atatürk’ün sevdiği türküleri seslendirdi. Günün anlam ve önemine dair şiirlerin okunmasının ardından, Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin hazırlamış olduğu ‘Atatürk Konulu Resim Sergisi’nin gezilmesiyle sona erdi.


3333322222222221111111111

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.