MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

FATİH Projesi Tablet Dağıtım Töreni

FATİH Projesi Tablet Dağıtım Töreni

Muş´ta, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan Eğitimde Fırsatları Artırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi (FATİH Projesi) kapsamında bu yıl öğrencilere verilecek 9 bin  tablet bilgisayarın dağıtımına başlandı.

Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda gerçekleştirilen dağıtım törenine, Vali Vedat Büyükersoy, Vali Yardımcısı Zeliha Uyan, Belediye Başkan Vekili Aydın Özarslan, Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, Milli Eğitim Şube Müdürleri, okul müdürleri ve çok sayıda öğrenci katıldı. Törende 40 öğrenciye tablet bilgisayarları protokol üyelerince verildi.

 

Programın açılış konuşmasını yapan Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, Fatih Projesinin dünyada örnek bir proje olduğunu belirterek,  “Onun için çok mutluyuz dünyada belki ender rastlanan projelerden birisi. Şu anda ilimizdeki 44 Lisemizin tüm sınıfları tamamen akıllı tahtalarla döşendi, şu anda aktif olarak faaliyetlere başladı. Bu okullarımızdaki tüm öğretmenlerimiz fatih projesi eğitimleri devam ediyor. Öğretmenler akılı tahtalarla sınıflarda eğitim yapmaktadırlar. Bu gün itibariyle 9 bin öğrenciye tablet dağıtımına başladık. Dağıtılan bu tabletler akıllı tahtalarla etkileşimli olduğu için Öğrencimiz sınıfta akıllı tahtlarla derslerini takıp edeceklerdir” dedi.

 

Törende konuşan Muş Valisi Vedat BÜYÜKERSOY, FATİH Projesi kapsamında Tablet Bilgisayar dağıtım törenine hoş geldiniz. Sevgili öğrenciler bilim ve teknoloji nerede gelişirse dünyanın merkezi oraya kayıyor, dünyada bilim ve teknolojiye sahip ülkeler daha güçlü, daha kuvvetli, ekonomik olarak da halkına daha refah bir standart getiriyor. Vali Büyükersoy, Ülkemizde eğitimin kalitesini arttırmak, siz değerli gençlerimizi geleceğe daha iyi hazırlamak için bilişim ve teknolojiden faydalanma konusunda Devletimiz imkânlar sunmaya başladı, siz gençler bilişim ve teknolojiyi kullanarak geleceğe daha iyi hazırlanacak ve ülkenin geleceğinin öğrenciler olduğunu söyledi.

 

Program, öğrencilere tabletlerin dağıtılmasıyla son buldu.

 

 

2222222222

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.