MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

eTwinning Faaliyetleri Kapsamında Öğretmenlerimize 5 (beş) Günlük Eğitim Verildi .

eTwinning Faaliyetleri Kapsamında Öğretmenlerimize 5 (beş) Günlük Eğitim Verildi .

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde 2009 yılından bu yana yürütülmekte olan eTwinning Faaliyeti, müfredat kapsamındaki herhangi bir konu üzerinde Türkiye'deki ve farklı Avrupa ülkelerindeki öğretmen ve öğrencilerin internet üzerinden çevrimiçi ortak projeler geliştirmelerini sağlayarak öğretmenler arasında bilgi, uygulama ve deneyimlerin paylaşılmasını ve yaygınlaştırılasını hedefleyen bir uygulamadır. 

İlimizde daha çok öğretmenin eTwinnin uygulamasından faydalanması ve projelerin daha nitelikli bir şekilde yürütülebilmesi için Muş Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE Birimi'nde görevli eTwinning İl Koordinatörü Nazan Turan Kızıltaş moderatörlüğü'nde her kademedeki tüm öğretmenlere ve okul idarecilerine yönelik bir dizi webinar eğitimi verilmiştir. eTwinning programının tüm ayrıntıları ve ödül süreci ile ilgili olan eğitimler 16-22 Mart 2021 tarihleri arasında toplam 5 gün verilmiştir.

1. Gün 196 öğretmene eTwinning Ulusal Destek Servisi'nden Dr. Hülya Bal ve eTwinning Muş İl Koordinatörü tarafından Genel hatlarıyla eTwinning, eTwinning Web Sitesi ve Örnek Bir Proje Başvurusu;

2. gün 187 öğretmene Güzel İlkokulu/Diyarbakır'dan Nevzat Can tarafından Twinspace;

3. Gün 190 öğretmene Avrupa eTwinning Büyük Ödülleri 16-19  yaş kategorisinde Birincilik Ödülü almış Mehmet Değirmenci "Climate Volunteers" Projesi; Avrupa eTwinning Büyük Ödülleri 7-11  yaş kategorisinde Birincilik Ödülü almış Dilek Çelik "Animal Friends In An Animal Friendly World" Projesi ve İlimizden de kalite etiketi almış Balpeteği Aaokulu/Muş'dan Seda Aksoy ve Ayşegül Yaman tarafından Ödül Alan İyi Proje Örnekleri;

4. gün 213 öğretmene Trabzon İl Koordinatörü Fatma Zeynep Er tarafından Web02 Araçları; 

5. gün 300 öğretmene Adana İl Koordinatörü Burcu Yüksek tarafından Kalite Etiketi Başvuru Süreci; konularında eğitimler verilmiştir.

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.