MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödüllerinde İlimize Bakanlık Ödülü verildi.

Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödüllerinde İlimize Bakanlık Ödülü verildi.

Millî Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından eğitim ve öğretim alanında özgün ve modern uygulamaların teşvik edilmesi ve paylaşımının sağlanması amacıyla verilen "5. Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri Töreni", Başkent Öğretmenevi´nde yapıldı.

"Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri" kapsamında, 2016-2017 eğitim öğretim yılında yapılan 3 bin 357 başvurudan 106 çalışma, bölgesel ödüle değer görüldü.
             Bu çalışmalardan, "Öğretim Yöntem ve Teknikleri", "Bilimsel ve Teknolojik Faaliyetler", "Kurumsal Kapasitenin Geliştirilmesi", "Eğitim Öğretime Erişim ve Yönlendirme", "Olumlu Tutum ve Davranışların Geliştirilmesi" kategorilerinde 15´i Bakanlık Ödülü, 5´i de Bakanlık Teşvik Ödülü almaya hak kazandı.

Muş İl Milli Müdürlüğü Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri kapsamında;

“Öğretim Yöntem ve Teknikleri” kategorisinde daha önce Ortadoğuanadolu  Bölgesel ödülüne layık görülen İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İMKB İlkokulu “Beni Anlarsan Bende Anlarım Öğretmenim” Projesi 1.kategoride “Bakanlık Ödülü” ne layık görülen projeler arasında yer aldı.  

Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, ödül töreninde yaptığı konuşmada, eğitimin, ülkelerin gelişmesini sağlayan, ekonomik olarak kalkınmalarını destekleyen, milli ve manevi değerleri gelecek nesillere aktaran vazgeçilmez bir süreç olduğunu belirtti.

Tarihin her çağında başarılı olmanın ve çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkabilmenin yolunun iyi bir eğitim sisteminden geçtiğini vurgulayan Erdem, "Eğitimi uzun vadeli bir bakış açısıyla ele alıyor, geleceğe yatırım olarak kabul ediyoruz. Bir ülkenin en büyük yatırımı beşeri sermayesidir, bunu da ancak eğitimle başarabiliriz." diye konuştu.

Muş İl Milli Müdürlüğü Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri kapsamında;

Öğretim Yöntem ve Teknikleri I Kategoride Muş Merkez İMKB İlkokulu öğretmeni Ömer Sukenarı “Beni Anlarsan Bende Anlarım Öğretmenim” adlı projeyle Türkiye birincisi olarak Bakanlık ödül almaya hak kazdı.

 

Bakanlık Ödülü’nü Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem’den alan İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, projeye katkı sağlayan AR-GE Formatörü Necmi Bulakçıbaşı ve projeyi yürüten İMKB İlkokulu öğretmeni Ömer Sukenarı’nı tebrik etti, Muş’un bu projelerle rol model olmaya devam edeceğini söyledi.

 

21-12-201721-12-201721-12-201721-12-201722-12-201722-12-201722-12-201722-12-2017

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.