MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim Ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri Bölgesel Ödül Töreni Gerçekleşti

Eğitim Ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri Bölgesel Ödül Töreni Gerçekleşti

Eğitim Ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri Bölgesel Ödül Töreni Gerçekleşti

Yenilikçi uygulamaların eğitim sistemimize kazandırılması, öğrenci ve öğretmenlerimize daha iyi eğitim ve öğretim imkânlarının sunulması, başarılı çalışmaların ödüllendirilerek teşvik edilmesi ve paylaşımının sağlanması amacıyla gerçekleştirilen “Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri”nin beşincisi Niyazi Mısr-i Kongre Kültür Merkezinde düzenlendi.

Milli Eğitim Bakanlığı, Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından Eğitim ve Öğretim alanında özgün ve modern uygulamaların geliştirilmesi, yaygınlaştırılması ve ödüllendirilerek teşvik edilmesi amacı ile 2016-2017 eğitim ve öğretim yılında 5.si düzenlenen "Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik ödülleri" projesi kapsamında Türkiye genelinde 3357 proje başvurusu yapılmış, bu 3357 adet proje arasında saha ziyaretine kalan proje sayısı 189 adet olup, Muş ilimiz, saha ziyaretine kalan üç (3) proje ile Türkiye 14.’sü olmuş; Proje bölgesi olarak bulunduğu ORTA DOĞU ANADOLU BÖLGESİ’nde bölge 1.’si olarak büyük bir başarıya imza atmıştır.

Malatya İli Niyazi Mısr-i Kongre Kültür Merkezinde düzenlenen ödül törenine; Malatya Vali Vekili Ali Sakar, Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Daire Başkanı Musa Şahin, Malatya İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Muş İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci,  İl Milli Eğitim Müdürleri, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Okul Müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Programın açılış konuşması Malatya İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı tarafından yapıldı. Bakanlığımız faaliyetlerinden Türkiye genelinde farkındalık noktasında, büyük ses getiren Yenilikçilik Ödülleridir diyen Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Daire Başkanı Musa Şahin ; “Bilgi çağının eğitici ve yenilikçi insanlar yetiştirmeyi amaç edinerek, bilginin doğrudan aktarılması yerine bilgiye ulaşma yollarının aranması yönünde evrilmektedir” dedi.

Malatya Vali Vekili Ali Sakar ise; “ Eğitim ve öğretimde yenilikçi uygulamalar ile öğrenci ve öğretmenlerimizle çok daha güçlü eğitim sisteminin olacağına inancım tamdır ”dedi.

Niyazi Mısr-i Kongre Kültür Merkezinde düzenlenen ve Van, Muş, Bingöl, Elazığ ve Malatya illerinde ödül almaya hak kazanan il ve okullarımıza ödülleri verildi; 

Muş İl Milli Müdürlüğü Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri kapsamında;

Öğretim Yöntem ve Teknikleri:

Muş Merkez İMKB İlkokulundan Danışman öğretmen Ömer Sukenarı, ”Beni Anlarsan Ben De Anlarım Öğretmenim” Çalışması ödül almaya hak kazanmışlardır.

Eğitim Öğretime Erişim ve Yönlendirme:  

 

Muş Varto İlçesi Hürriyet İlkokulundan “Kitaplarımızı Takas Edelim” çalışması ile ödül almaya hak kazanmışlardır.


20-11-201720-11-201720-11-201720-11-201720-11-201720-11-201720-11-2017

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.