MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EĞİTİM GÜVENLİĞİ TOPLANTISI SAYIN VALİMİZ BAŞKANLIĞINDA YAPILDI.

EĞİTİM GÜVENLİĞİ TOPLANTISI SAYIN VALİMİZ BAŞKANLIĞINDA YAPILDI.

Valilik toplantı salonunda Sayın Valimiz Aziz Yıldırım, başkanlığında Eğitim Güvenliği Toplantısı yapıldı.

 

Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya; Valimiz Aziz Yıldırım, Belediye Başkanı Feyat Asya, MŞÜ Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Vali Yardımcısı Alper Çifçi, İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, Milli Eğitim Müdür Yarımcıları, Milli Eğitim Şube Müdürleri ve paydaş kurum temsilcileri katıldı.

 

İlimizde eğitim öğretim faaliyetlerinin güven ve huzur ortamında daha sağlıklı yapıla bilmesi için eğitim güvenlik toplantısı yapıldı

 

Toplantıda; Okul çevresinde risk arz eden seyyar satıcıların takibi, okul kantinlerinin düzenli olarak denetlenmesi, okul içinde ve bahçesinde yabancı şahısların öğrencilerle iletişime geçmesinin engellenmesi, öğrencilerin gerek sosyal medya gerekse internet üzerinden işlenen suçlara bulaşmamaları için özellikle ders saatlerinde internet kafelere gitmemesi, okul servis araçlarının çalışma usul ve esasları ile yaşanan sorunlar ve taşıma işlemleri, madde bağımlılığı ile mücadelede alınacak tedbirler, okul kamera sistemlerinin kent Mobese sistemlerine entegre edilmesi ile 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı II. Dönem okullardaki güvenlik tedbirleri konusunda görüş alış-verişinde bulunuldu.

  

 09-02-201809-02-2018

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.