MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EĞİTİM-BİR-SEN´den Milli Eğitim Müdürlüğüne Ziyaret

EĞİTİM-BİR-SEN´den Milli Eğitim Müdürlüğüne Ziyaret

           Eğitim Bir Sen Başkanı Mahir BARIŞAN ve yönetim kurulu İl Milli Eğitim Müdürümüz Cevdet ARSLAN´ı ziyaret ederek Eğitim Bir Sen Genel merkezinin hazırladığı "Eğitime Bakış 2016 izleme ve değerlendirme raporu" kitapçığını Sundular.

 Eğitim Bir Sen Muş Şube Başkanı Mahir BARIŞAN yaptığı açıklamada: Türkiye´nin sendikal mücadelelerinde bir çığır açtık. Kamu görevlilerinin daha rahat bir ortamda tatmin edici bir ücret ile hayatlarında idame etmelerinin çarelerinin üretmeye devam ediyoruz.

           Bunun yanında kamu görevlilerinin ufkunu açıcı olan ve sahada kendilerini çekaptan geçirecekleri çalışmalar sergiliyoruz. Ülkemizde eğitim ve öğretimi çağdaş ülkeler seviyesine çıkarmak için çaba gösteren Milli Eğitim Bakanlığımızın çalışmalarına Milli Şuur ve Bilinç eksenli katkıda bulunmak amacıyla eğitim öğretimin her safhasına dair araştırmalar ve çalışmalar yapıyoruz.

Bu amaçla 1923´ten bugüne kadar en çok üzerinde durduğumuz insan yetiştirme merkezi Milli Eğitimin eksi ve artılarını ortaya çıkaran ve çözüm önerileri sunan Eğitime Bakış İzleme Değerlendirme raporumuzu Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cevdet ARSLAN´a takdim ediyoruz.

           Bu raporumuzda bölgenin ve ilimizin eğitimi ve öğretimi ile ilgili dikkat çekici tespitler ve çözüm önerileri mevcuttur. Güzel çalışmalarınıza katkı sunma umudu taşıyoruz.

Hayırlara vesile olur inşallah dedi.

 

           İl Milli Eğitim Müdürümüz Cevdet ARSLAN yaptığı açıklamada: Eğitim sadece Mili Eğitim camiasının işi olmadığını çevresel etkiler ve sivil toplum örgütlerininde eğitimin parçası ve etkileyicileri olduğunu belirti özellikle eğitim sendikalarının eğitim öğretime pozitif etki yapmaları, eğitim konusunda alternatif raporlar sunmaları gördükleri eksiklikleri bildirerek katkı sunmaları gerekir dedi. Bu çalışmalarından ve katkılarından dolayı Eğitim Bir Sen´e teşekkür ederim dedi.

 

 

 

22-12-2016

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.