MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim Bir-Sen Muş Yönetiminden Milli Eğitim Müdürümüze Ziyaret.

Eğitim Bir-Sen Muş Yönetiminden Milli Eğitim Müdürümüze Ziyaret.

 

Eğitim Bir-Sen Muş Şube Başkanı Mahir Barışan Milli Eğitim Müdürümüz Metin İlci’yi Makamında ziyaret ederek “Eğitime Bakış ve Eğitim Yönetiminde Liyakat ve Kariyer Sistemi” ile ilgili raporlarını sundular.

 

Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 

Eğitim Bir-Sen Muş Şube Başkanı Mahir Barışan; Türkiye’nin en büyük eğitim sendikası ve sivil toplum örgütü olmanın yüklediği sorumluluğun bir yansıması olarak, eğitim sistemine dönük izleme ve değerlendirme faaliyetlerinin asli öznesi olmamız gerektiği bilinciyle hareket ediyoruz. Türkiye’nin eğitim gerçeğini farklı yönlerden ve bir bütün olarak izlemek ve değerlendirmek noktasındaki çalışmalarımızı; eğitim alanına dair istekleri, talepleri, teklifleri ve eleştirileri güncel politik zemini, gündem hareketliğinin bir parçası olarak görmemek erdemini somutlaştırmak noktasındaki uygulamalarımızdan biri olarak kabul ediyoruz. Bu bakışla 2016 yılında Eğitime Bakış 2016: İzleme ve Değerlendirme Raporu’nu, 2017 yılında ise Yükseköğretime Bakış 2017: İzleme ve Değerlendirme Raporu’nu hazırlayıp kamuoyuyla paylaşmıştık. Şimdi eğitim sistemlerinin en önemli unsurlarından olan eğitim yöneticilerinin seçimine ve atanmasına ilişkin ulusal standartların ve yöntemlerin yerinde, yeterli, objektif ve adil olması; keyfilik, ayrımcılık, kayırmacılık gibi olumsuz algılara yol açabilecek durumların yaşanmaması; yöneticilerin bir değer olarak görülmesi, moral ve motivasyonlarının arttırılması, iş doyumu, aidiyet duygusu ve örgütsel bağlılıkların artması için sürdürülebilir ve yönetilebilir bir model inşası artık kaçınılmaz bir hal almıştır. Eğitim yöneticiliği alanında seçme ve atama sürecinin ötesinde eğitim yönetimi alanında yönetim felsefesi, ilke ve değerlerin öncelikle belirlenmesi ve eğitim yönetiminin bu temel üzerinde yükselmesi gereklidir dedi.

 

 

Daha sonra Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, Eğitim Bir-Sen Muş Şube Başkanı Mahir Barışan’a ziyaretinden dolayı teşekkür ederek, “sivil toplum kuruluşları bizim paydaşlarımızdır.” Özellikle eğitim iş kolu sendikalarının olumlu öneri ve görüşlerini bildirmelerini istedi. Eğitime tüm kurum ve kuruluşların katkı vermesini beklediklerini belirterek, ortak akılla hareket edildiğinde çözümü olmayan konu kalmayacağını söyleyerek makamından uğurladı.

 

03-01-201803-01-2018

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.