MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim Bir Sen Muş Şube Başkanından Müdürlüğümüze Ziyaret.

Eğitim Bir Sen Muş Şube Başkanından Müdürlüğümüze Ziyaret.

Eğitim Bir-Sen Muş Şube Başkanı Mahir BARIŞAN İlköğretim Haftası nedeniyle Milli Eğitim Müdürü Cevdet ARSLAN’ı makamında ziyaret etti, Milli Eğitim Müdürü Arslan; ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Görüşmede Eğitim Birsen Başkanı Mahir BARIŞAN yeni eğitim –öğretim yılının ülkemize ve ilimize hayırlı olması temennisinde bulundu. İlimizde okullaşma oranı artmasına rağmen hala ikili öğretim yapan okullarımızın olduğunu bir an önce bu okullarımızın normal öğretime geçilmesi arzusunda olduklarını söyledi. Öğretmenlerin servis sorunlarının devam ettiğini bu konuda öğretmenlerinin mağdur edilmemesi gerektiğini belirti. Bu konularda Muhtarlar Derneği ve Şoförler odasının hassasiyet göstermelerini ifade etti.

İlimizde 1429 öğretmen atamasına rağmen hala 1000 öğretmene ihtiyaçlarının olduğunu söyledi. Ücretli öğretmen ile ilin eğitim kalitesinin yükselmeyeceğini ifade eden Barışan; bütün okullarımıza kadrolu öğretmen atanması arzusundayız dedi.

 

Daha sonra Milli Eğitim Müdürü Cevdet ARSLAN, Mahir BARIŞAN’a ziyaretinden dolayı teşekkür ederek, Sivil toplum kuruluşları bizim paydaşlarımızdır. Özellikle eğitim iş kolu sendikalarının olumlu öneri ve görüşlerini bildirmelerini istedi. Eğitime tüm kurum ve kuruluşların katkı vermesini beklediklerini belirterek, ortak akılla hareket edildiğinde çözümü olmayan konu kalmayacağını söyleyerek makamından uğurladı.

 

2

 

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.