MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim Bir Sen Muş Şube Başkanı Mahir Barışan ve Yönetim Kurulundan Müdürlüğümüze Ziyaret

Eğitim Bir Sen Muş Şube Başkanı Mahir Barışan ve Yönetim Kurulundan Müdürlüğümüze Ziyaret

Eğitim Bir-Sen Muş Şube Başkanı Mahir Barışan ve yönetim kurulu, İlköğretim Haftası nedeniyle Milli Eğitim Müdürü Metin İlci’yi makamında ziyaret etti, Milli Eğitim Müdürü İlci; ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Görüşmede Eğitim Birsen Başkanı Mahir BARIŞAN yeni eğitim –öğretim yılının ülkemize ve ilimize hayırlı olması temennisinde bulundu. İlimizde okullaşma oranı artmasına rağmen hala ikili öğretim yapan okullarımızın olduğunu bir an önce bu okullarımızın normal öğretime geçilmesi arzusunda olduklarını söyledi. Öğrenci servislerinin takibi, okulların temizlik ve personel sıkıntılarının giderilmesi için çalışma yapılmasını ve ilimizdeki öğretmen ihtiyacından dolayı alınan ücretli öğretmen ile ilin eğitim kalitesinin yükselmeyeceğini ifade eden Barışan; bütün okullarımıza kadrolu öğretmen atanması arzusundayız. Eğitim ve öğretim in en büyük paydaşı olarak üzerimize düşen ne varsa yapmaya da hazırız dedi.

Daha sonda Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, Mahir Barışan’a ziyaretinden dolayı teşekkür ederek, Sivil toplum kuruluşları bizim paydaşlarımızdır. Özellikle eğitim iş kolu sendikalarının olumlu öneri ve görüşlerini bildirmelerini istedi. Eğitime tüm kurum ve kuruluşların katkı vermesini beklediklerini belirterek, ortak akılla hareket edildiğinde çözümü olmayan konu kalmayacağını söyleyerek makamından uğurladı.

20-09-201820-09-2018

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.