MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Dünya Çevre Günü Konulu Şiir Yarışmasında Dereceye Giren Öğrencilerden Valimize Ziyaret.

Dünya Çevre Günü Konulu Şiir Yarışmasında Dereceye Giren Öğrencilerden Valimize Ziyaret.

         5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında Çevre  ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile  İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ilimizde ortaklaşa düzenlediği şiir yarışmasında dereceye giren öğrenciler ve Milli Eğitim Müdürü Cevdet ARSLAN, Sn Valimiz Vedat BÜYÜKERSOYU Makamında Ziyaret etti.

              Birleşmiş Milletlerin 43 yıl önce düzenlediği Çevre Konferansında aldığı karar ile 5 Haziran Dünya Çevre Günü olarak ilan edilmiştir. Bu kapsamda çevre bilincinin yaygınlaştırılması, toplumda bu bilincin oluşturulması için ilimizde de çeşitli etkinlikler düzenlendi.

 

           Sayın Valimiz Vedat Büyükersoy, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Düzenlenen bu etkinlikte dereceye giren öğrencileri makamında kabul etti. Buradaki programa Vali Yardımcısı Ali Sakar, İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Taner Ercan ve kurum çalışanları, şiir yarışmasında dereceye giren öğrenciler ile okul idareci ve öğretmenleri katıldı.

 

           Şiir yarışması 1.si  Prof.Dr. Vahit Özmen Ortaokulundan Hacer Çelik, 2.si 75.Yıl Korkut Ortaokulundan Nazarcan Aydemir ve 3.’sü Prof.Dr. Vahit Özmen Ortaokulundan Melisa Gülşah Şahin’i tebrik eden Sayın Valimiz; “Sevgili gençler çevremiz tüm insanlığa emanettir. Herkesin yaşadığı çevreyi, doğayı en güzel şekilde koruması gerekmektedir. Çevremizi temiz tutmalıyız ve korumalıyız çünkü gelecek nesillere de temiz bir çevre bırakabilmek hepimizin görevidir. Temiz bir çevre aynı zamanda sağlıklı bir birey ve sağlıklı bir toplum demektir. Çevre bilincinin yaygınlaştırılması amacıyla düzenlenen etkinlikte öğrencilerimiz çok güzel şiirler yazmışlar, çok beğendim. Temiz bir çevrede yaşamak dileğiyle hepsini tekrar tebrik ediyorum.” Dedi.

 

 

          Şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere laptop bilgisayar hediye eden Sayın Valimiz, öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.


222222

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.