MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DOWN SENDROMLU ÖĞRENCİLER ve MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ METİN İLCİ, SAYIN VALİMİZ AZİZ YILDIRIM’I MAKAMINDA ZİYARET ETTİ

DOWN SENDROMLU ÖĞRENCİLER ve MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ METİN İLCİ, SAYIN VALİMİZ AZİZ YILDIRIM’I MAKAMINDA ZİYARET ETTİ

21 Mart Dünya Down Sendromu Günü dolayısıyla, Muş Özel Eğitim Uygulama Okulu Down Sendromlu Öğrencileri ile Milli Eğitim Müdürümüz Metin İlci, Sayın Valimiz Aziz Yıldırım’ı makamında ziyaret ettiler.

 

Ziyarete; İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, Muş Özel Eğitim Uygulama Okulu Müdürü Mahmut Yıldırım, öğretmenler Mehmet Şirin Savan, Helin Sever, öğrenciler Furkan Kağan Taş ile Elifnur Aktay ve Özel Özgür Adımlar Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Akın Taş ve Öğretmen Fatma Türker katıldı.

 

Toplumun önemli ve hassas konularından biri olan Down Sendromluların topluma kazandırılması konusunda yürütülen çalışmalardan dolayı merkez yöneticisi ve çalışanlarına teşekkür eden Valimiz Aziz Yıldırım, engelli vatandaşların hiçbir şekilde toplumun dışında tutulamayacağını belirtti.

 

Konuşmasında özellikle anne-babalara destek olunması gerektiğini vurgulayan Sayın Valimiz, Down Sendromlu vatandaşlarımızı sosyal hayatın içine dâhil etmek için toplum olarak herkesin üstüne görev düştüğünü söyledi.

 

21 Mart Dünya Down Sendromu Günü’nün Down Sendromlu insanları ve toplumu bilinçlendirmeyi amaçladığını, bu günün toplumun konuya ilişkin duyarlılığı ve farkındalığını arttırmak açısından önemli olduğunu vurgulayan Valimiz Aziz Yıldırım, Down Sendromu bir hastalık değil genetik bir farklılıktır. Down Sendromlu bireylerin potansiyellerini tam olarak geliştirebilmeleri, kendilerine yeter bir yaşam sürdürebilmeleri için ailelerine, arkadaşlarına ve toplumun duyarlılığına ihtiyaçları olduğunu ifade etti.

 

Yapılan ziyarette çocuklarımız tarafından çiçek takdim edilen Sayın Valimiz Aziz Yıldırım, çocuklarımıza oyuncak hediye ederek onları sevindirdi. Ziyaret hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.


21-03-201821-03-201821-03-2018

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.