MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Diyanet İşleri Başkanı Prof.Dr. Ali Erbaş, Şehit Davut Karaçam Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi öğrencileriyle bir araya geldi

Diyanet İşleri Başkanı Prof.Dr. Ali Erbaş, Şehit Davut Karaçam Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi öğrencileriyle bir araya geldi

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Muş’ta Şehit Davut Karaçam Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulunu ziyaret ederek öğrencilerile bir araya geldi.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Muş’ta Şehit Davut Karaçam Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu, ziyaretinde Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, Milli Eğitim Şube Müdürü Bayram Güler, Murat Çoban, okul müdürü Mustafa Göregen, okul idarecileri, öğretmenler ve  öğrenciler tarafından kapıda karşılandı.

           

Programda açılış konuşması yapan Milli Eğitim Müdürü Metin İlci; Muş iline ve okulumuza yapmış olduğu ziyaretten dolayı çok teşekkür ederek, Muş il genelinde İmam Hatip okulu sayısını 19 dan 71’e çıkardık. İslâm Dini´nin en güzel öğrenildiği eğitim kurumlarından birisi ve en önemlisi İmam-Hatip Okullarıdır. İslâm, tam anlamıyla ilim dinidir. Bilenle-bilmeyeni eşit kabul etmeyen ve ilk emri "oku" olan tek din İslâm´dır.

Türkiye´de İmam-Hatip Okulları din eğitimi alanında önemli bir boşluğu doldurmaktadır. Din eğitimi ve öğretimi çocuğun dine olan ilgisini hissettirdiği andan itibaren, iyi organize edilmiş eğitim ortamlarında, insanın gelişim özelliklerine, öğrenim-öğretim ilke, teknik ve yöntemlerine uygun olarak verilmelidir dedi. Bir kez daha ilimize ve okulumuza ziyaretlerinden dolayı Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’a teşekkür eder saygılar sunarım.

 

Daha sonra bir konuşma yapan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, İmam Hatip Liselerinin sadece Türkiye’de değil tüm İslam âleminde örnek bir proje olduğunu ifade etti. İmam Hatip Liselerinin kuruluşundan günümüze kadar geçen süreci anlatan Başkan Erbaş, öğrencilere İmam Hatip Liselerinin kurulmasından bugünlere gelmesine kadar emeği geçenlere dua edin tavsiyesinde bulundu.

Konuşmasında ilmin önemine ve kadın alimelere olan ihtiyaca değinen Başkan Erbaş, “Biz istiyoruz ki, kızlarımız çok çalışsınlar, eser bıraksınlar, talebe okutsunlar, bu bilinçle eğitimlerini tamamlasınlar. Akademik dünyaya, ilim dünyasına katkı sağlasınlar” dedi.

Din hizmetinde, din eğitiminde ömrünü geçirecek insanların fizik, kimya, matematik bilmesinin onlara kazandıracağı artılara işaret eden Başkan Erbaş, “Hem kitabı, Kur’an-ı Kerim’i okuyacağız hem de onu daha iyi anlamak için, ufkumuz açılsın, zihnimiz bilgiyle dolsun diye başka kitapları da okuyacağız. Buradaki okumanın iki anlamı var. Birincisi kitapları okumak, ikincisi de kâinatı okumaktır. Tefekkür de vardır o okumanın içerisinde. Onun için okurken düşüneceğiz, tefekkür edeceğiz” diye konuştu.

 

 

04-12-201704-12-201704-12-201704-12-201704-12-201704-12-2017

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.