MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Değerler Eğitimi Onur Ödülleri” Düzenlenen Törenle Sahiplerine Verildi

İlimizde “Değerler Eğitimi” kapsamında, yapılan etkinliklerde başarı gösteren 78 öğrenci ve 2 veli ve 15 öğretmene düzenlenen törenle ödülleri dağıtıldı.


İlimizde “Değerler Eğitimi” kapsamında, yapılan etkinliklerde başarı gösteren 78 öğrenci ve 2 veli ve 15 öğretmene düzenlenen törenle ödülleri dağıtıldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okullarımızda başarıyla sürdürülen “Değerler Eğitimi” projesi kapsamında okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerimizde her ay farklı bir değer işlenmektedir. 2014-2015 Eğitim Öğretim yılının Eylül-Ekim ayında “İyilik”, Kasım ayında “Paylaşmak”, Aralık ayında “Merhamet”, Ocak-Şubat aylarında “Arkadaşlık” ve Mart ayında ise “Alçakgönüllülük” değerleri okullarımızda işlenmiştir. Bu kapsamda okullarımızda Değerler Eğitimi Panoları oluşturulup, temaya uygun sözler ve afişler asılmaktadır. Ayın değeri ile ilgili Milli Eğitim Müdürlüğünün de uygun gördüğü kitapların okunması, film ve/ya videoların izlettirilmesi tavsiye edilmektedir. Ayın değerine uygun olarak, ayın örnek şahsiyetleri seçilip, örnek davranışlar hakkında öğretmenler tarafından bilgilendirilme yapılmaktadır.  Milli Eğitim Ar-Ge birimi tarafından hazırlanan sınıf içi etkinlikler uygulanmakta ve ayın değeri ile ilgili kıssadan hisseler öğrencilerle paylaşılmaktadır. Ayrıca velilerin de bu süreçte aktif rol alabilmeleri için, Okul Değerler Eğitimi Komisyonları tarafından, ayın değeriyle ilgili kısa bir mektup hazırlanarak velilere gönderilmektedir. Gene ayın değeriyle ilgili, slogan yarışma ve turnuvalar düzenlenmektedir. Her ayın değeri ile ilgili kentin farklı yerlerindeki billboardlara güzel sözler ve afişler asılıp, kamuoyunun bilgilenmesi sağlanmaktadır.

Okullarda oluşturulan Değerler Eğitimi Okul Komisyonlarınca başarılı çalışmalar yapan ve örnek davranışlar sergileyen öğrenciler Milli Eğitim Müdürlüğüne bildirilmektedir. Eğitim Öğretim yılı başından itibaren okullarımızdan gelen tavsiyeler doğrultusunda 95 öğrenci, öğretmen ve veliye ödülleri dağıtıldı.

            Düzenlenen törende, İl Milli Eğitim Müdürü Sn Cevdet ARSLAN okullarımızda başarıyla uygulanan Değerler Eğitiminin önemine dikkat çekerek, yetiştirdiğimiz çocuklarımız milletimizin değer yargılarıyla barışık olmanın yanında saygılı da olmalı ve bilmelidirler ki kendimi, ailemi ve milletini seven, kendiyle barışık, kendi kendine yeten bireyler yetiştirmemiz lazım dedi. 1739 sayılı Milli Eğitim Temel Kanununun amaçları doğrultusunda, milli ve dini değerlerimizi bilmeli, kendisine ve çevresine faydalı insanlar olmalıyız dedi.  Öğrenci ve velilere sergiledikleri örnek davranışlarından ötürü Değerler Eğitimi Onur Belgelerini verdi. Törende öğrencilere belgelerinin yanısıra, kalem ve kitaplar hediye edildi. Değerler Eğitimi Değerlendirme ve Ödül Törenine okul idarecileri, Değerler Eğitimi okul temsilcileri, veliler ve öğrenciler katıldı. Ödül törenin ardından hep birlikte hatıra fotoğrafı çektirildi.

 

1111111133333333333333333333

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.