MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DEĞERLER EĞİTİMİ BAŞARI ÖDÜLLERİ DAĞITILDI

DEĞERLER EĞİTİMİ BAŞARI ÖDÜLLERİ DAĞITILDI

“Değerler Eğitimi” projesiyle okullarda yapılan etkinliklerde başarılı olan öğrenci, öğretmen ve veliler için İl Mili Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen törende toplam 150 kişiye ödül verildi. Milli Eğitim Müdürlüğü’nün okullarda başarıyla sürdürdüğü “Değerler Eğitimi” projesi kapsamında, okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde her ay farklı bir değer işlenmektedir. Eğitim ve öğretim yılının başlaması ile öğrencilerimize evrensel ve manevi değerlerimizin öğrencilerimize benimsetilmesi amacıyla yapılan faaliyetler yılsonuna kadar devam etmektedir. Yılsonunda da eğitimlerde başarılı olanlar ödüle layık görülüyor.

Bu kapsamda öğretmenevinde düzenlenen ödül törenine Vali Yardımcısı Zeliha Uyan, Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Metin Aksu, Şube Müdürü Nurettin ÖZDAŞ, Ar-Ge Birim çalışanları, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, “1739 sayılı Milli Eğitim Temel kanununun amaçlarında toplumun değerlerine saygılı, vatanına ve milletine saygılı bireylerin yetiştirilmesi konuları ele alınmıştır. Dolayısıyla biz okullarda sadece öğretim yapmıyoruz, aynı zamanda eğitim de yapıyoruz” dedi. Toplumun her zaman eğitimli bireylere ihtiyacı olduğunu vurgulayan Arslan, “Bakanlığımız tarafından uygulamaya alınan Değerler Eğitimi ile sağlıklı bireylerin yetiştirilmesi öngörülmektedir. Değerlerimizi çocuklarımıza benimsetmek, kavratmak ve bu konu ile ilgili çeşitli okullarda örnek uygulamalar yaparak, çocuklarımızın değerlerimizle yaşamasını sağlamayı amaçlıyoruz. Çünkü bizler değerlerimizle kıymetliyiz. Biz insan olarak et kemikten yaratılmışız. Ancak değerlerimiz, duygularımız, düşüncelerimiz, hal ve hareketlerimiz bizi değerli kılar. Bu konuda okullarımızda çalışmalar yapılmaktadır. Ben bu çalışmalarda emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür eder, başarılı olanları tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

Daha sonra konuşan Vali Yardımcısı Zeliha Uyan da, “Değerler eğitimi ile ilgili Bakanlığımızın yürütmüş olduğu bazı çalışmalar var. Dolayısıyla burada da Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından bütün okullarımızda bu çalışmalar yürütülüyor. İnsanoğlunu diğer yaratılmışlardan ayıran özelliği, aklı ve duygusunun olmasıdır. Tabi ki okullarımızda pozitif bilimler öğretilmektedir ancak bizleri insan yapan o duygular eşliğinde sahip olduğumuz değerlerimiz de bulunmaktadır. İşte bunları çocuklarımıza öğretmeyi amaçlamalıyız. Çocuklarımızda bu değerlerimizi yaygınlaştırmak için onları ödüllendiriyoruz. Sizler daha iyilerine layıksınız. Bu duygularla hepinize başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından yıl boyunca Değerler eğitimi kapsamında okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde bu çalışmalarda gayret ve başarı gösteren öğrenci ve öğretmen ve velilere Değerler Eğitimi Onur Belgelerinin yanı sıra öğrencilere tablet bilgisayar, öğretmen ve velilere de kitap hediye edildi.1111111111

 

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.