MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

CUMHURBAŞKANIMIZ SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN İLE İLK TÜRK ASTRONOTUMUZ ALPER GEZERAVCI'NIN CANLI GÖRÜŞMESİ YEREL BASIN MUŞ ŞARK HABERDE( 23/01/2024)

CUMHURBAŞKANIMIZ SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN İLE İLK TÜRK ASTRONOTUMUZ ALPER GEZERAVCI'NIN CANLI GÖRÜŞMESİ YEREL BASIN MUŞ ŞARK HABERDE( 23/01/2024)

GEZERAVCI MUŞ BİLSEM'İN PROJESİNE DİKKAT ÇEKTİ

Uzaya giden ilk Türk astronot olan Alper Gezeravcı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmede Muş Bilim Sanat Merkezi (MUŞ BİLSEM) öğrencilerinin hazırladığı PRANET projesine dikkat çekti

 

Muşlu öğrenciler Zeynep Nehir Çamlıca, Dilşah İmran Avcı ve Baver Bedirhan Bingöl'ün öğretmenleri Birsen Geçer ile hazırladığı "Propolisin Antibakteriyel Etkisi" projesi, Alper Gezeravcı tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a aktarıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin ilk insanlı uzay misyonu kapsamında, Uluslararası Uzay İstasyonu'ndaki ilk Türk astronot Alper Gezeravcı ile canlı bağlantıyla görüştü. Gezeravcı'ya görevinin hayırlı olmasını dileyen Erdoğan, "Ülkemiz tarihindeki bu ilk ve çok önemli vazifeyi yerine getirmek için çıktığın yolda sana başarılar diliyorum. Milli Uzay Programı'mız kapsamında gerçekleştirdiğin bu kritik görevle çocuklarımız ve gençlerimiz başta olmak üzere tüm milletimize ilham kaynağı oldun. İnsanlı ilk uzay misyonumuzun Fergani, Ali Kuşçu, Cezeri gibi ilim yolcularının mirasını bir adım öteye taşıyacağına inanıyorum. Senin seyahatinle birlikte uzay çalışmalarında da artık yeni bir dönemin kapısını araladık." diye konuştu.

"Cumhuriyetimizin 100. yılında Türkiye Yüzyılı'na adım atarken bu önemli ve anlamlı görevde ülkemi temsil etmenin ve bayrağımızı Uluslararası Uzay İstasyonunda taşımanın gururunu yaşıyorum" diyen Gezeravcı şöyle konuştu, "Yıllarca uzayı, başka milletlere ait olan bir rüya olarak kabul edip hayal dahi etmekten çekinen, ben de dahil nice Türk gencine ve gelecek nesillerimize bu hayali gerçek haline getirerek hediye ettiniz. Kendimize olan öz güvenimizi ayağa kaldırmamıza ve pekiştirmemize imkan tanıdınız. Bunun için size minnettarım Sayın Cumhurbaşkanım."

HABER DETAYI İÇİN TIKLAYINIZ.

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.