MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BU BENİM ESERİM PROJE YARIŞMASINA OKULLARIMIZDAN YOĞUN BAŞVURU

        Bu yıl X.’su düzenlenen "Bu Benim Eserim" Proje Yarışmasına okullarımız yoğun katılım sağlamış, en çok başvuru ise Muş Bilim ve Sanat Merkezi 57 Proje Başvurusu ile Muş’ta en çok proje başvurusu yapan kurum oldu.
BU BENİM ESERİM PROJE YARIŞMASINA OKULLARIMIZDAN YOĞUN BAŞVURU

Bu yıl X.’su düzenlenen "Bu Benim Eserim" Proje Yarışmasına okullarımız yoğun katılım sağlamış, en çok başvuru ise Muş Bilim ve Sanat Merkezi 57 Proje Başvurusu ile Muş’ta en çok proje başvurusu yapan kurum oldu.

 

Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanan protokol gereğince bu yıl X. su yapılan "Bu Benim Eserim" Proje Yarışmasına Muş Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Ortaokullardan yoğun bir proje başvurusu olmuştur. Milli Eğitim Müdürü Sayın Cevdet ARSLAN bu yıl Bu Benim Eserim Proje Yarışmasına Muş’tan 320 proje başvurusunun yapıldığını ve bu projelerin önemli bir kısmının Bilim ve Sanat Merkezi tarafından yapıldığını söyledi. 2015 yılı il geneli 320 projeden, Muş Merkez Ortaokullarından 133 proje, 57 tanesi Muş Bilim ve Sanat Merkezi, diğer 187 proje ise ilçelerimiz okulları tarafından yapılmıştır. Milli Eğitim Müdürü Sayın Cevdet ARSLAN geçen yıla göre önemli bir artış sağlanan projelerde, il genelinde proje başvurusu yapan idareci, öğretmen ve mesai arkadaşlarıma  teşekkür ederim dedi.

 

Bu Benim Eserim Proje Yarışmanın Amacı ve Kapsamı;

 

2014‐2015 eğitim ve öğretim yılında ülke genelindeki tümresmi ve özel ortaokulların5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerine yönelik olarak gerçekleştirilen Bu Benim Eserim Proje Yarışmasının amacı: ülkemizin insan yetiştirme kapasitesini güçlendirmek, bunun içinülkemizin ihtiyaç duyduğu bilim insanlarını yetiştirmek, yetenekli çocuklarımıza sahip çıkmak;ülke genelinde bilimsel amaçlı etkinliklere ilgiyi‐katılımı artırarak yaygınlaştırmak ve teşviketmek, geleceğin bilim insanı olma potansiyeline sahip çocuklarımızı erken yaşlarda keşfedipvar olan yeteneklerini geliştirmek, gerekli desteği vererek onlara araştırmacı bir ruhkazandırmaktır.Yarışmanın hedefleriöğrencileri, temel bilimler olan matematik ve fen bilimleri alanlarında yaratıcılığateşvik etmek,öğrencilerin gizli kalmış yeteneklerinin desteklenerek geliştirilmesine ortamhazırlamak,öğrencilerin, çalışmalarında bilimsel düşünce, yöntem ve teknikleri kullanarak bilgi vebeceri kazanmalarını sağlamak,ülkenin geleceğini yönlendirecek, bilimsel alanlarda özgün ve farklı düşünceler ortayakoyabilen, öz güveni gelişmiş bireyler yetiştirilmesine katkıda bulunmaktır.

122222444

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.