MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAŞARI İÇİN ÖĞRENCİLERİMİZE 20 BİN KİTAP

        Milli Eğitim Müdürlüğümüzce, öğrencilerin başarısını arttırmak için 8. sınıflara 20 bin kitap dağıtımına başladı.
BAŞARI İÇİN ÖĞRENCİLERİMİZE 20 BİN KİTAP

         Milli Eğitim Müdürlüğümüzce, 8. sınıflara 20 bin kitap dağıtıyoruz. Öğrencilerin başarısını arttırmak için Ali Fuat Başgil’in  “Gençlerle Başbaşa” adlı kitap, Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulunu ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan tarafından sekizinci sınıf öğrencilerine dağıtıldı.  İl merkezi ve ilçelerde bulunan okullara dağıtılmakta olan kitap, öğrenciler için ders çalışma anlamında bir kılavuz rehber niteliğinde olup, öğrencilerin akademik başarısını artırmada destek olacak özellikte bir kitaptır.

        Milli Eğitim Müdürümüz Cevdet ARSLAN Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulunda kitap dağıtımına katılarak yaptığı açıklamada: “Bu dağıttığımız kitaplar, Ali Fuat Başgil’in yazdığı “Gençlerle Başbaşa” adlı güzel bir kitap. Muş ilimizdeki tüm 8. sınıf öğrencilerine ve tüm çalışanlarımıza bu kitapları dağıtmaktayız. Yayın evinde aldığımız 20 bin adet kitabımızı il merkezi ve ilçelerdeki öğrencilerimize ve öğretmenlerimize dağıtmaktayız. Bu kitabımızda gençlerin derslerinde nasıl başarılı olacağı, planlı ders çalışma yöntemlerinin nasıl olması gerektiği ve başarısızlığın nedenleri anlatılmaktadır. Sağlam irade ve iyi huylu karakter kazandırmada örneklerle dolu olan kitapta, öğrencilerimizin azimli olup sabırlı çalışarak iyi bir meslek sahibi olmalarında rehberlik edecek bir kitaptır. Öğrencilerimiz İnşallah bu kitapları okuyacaklar ve akademik başarılarını yükseltecekler” dedi.

        Okul müdürü Arzu USLU ve okul öğretmenlerinin katıldığı törende, Sınıf öğretmeni Emrah Yalçın ise: “İl Milli Eğitim Müdürümüz bugün okulumuza geldiler ve öğrencilerimize kitap dağıttılar. Öğrencilerin akademik başarılarını arttırma amacıyla dağıtılan bu kitabı bende okuyacağım. Biz öğretmenlerde öğrencilerimizin başarı seviyesini yükseltmek için büyük bir çaba sarf ediyoruz. Bu anlamlı yardımdan dolayı İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Cevdet Arslan’a çok teşekkür ediyorum” dedi.2

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.