MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAKANIMIZ SAYIN YUSUF TEKİN'DEN MUŞLU ÖĞRENCİLERE ÖVGÜ ( 17.01.2024 TARİHLİ YEREL BASIN HABERİ)

BAKANIMIZ SAYIN YUSUF TEKİN'DEN MUŞLU ÖĞRENCİLERE ÖVGÜ ( 17.01.2024 TARİHLİ YEREL BASIN HABERİ)

BAKAN TEKİN'DEN MUŞLU ÖĞRENCİLERE ÖVGÜ

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Muş Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) öğrencilerinden övgüyle bahsederek, "Uzay yarışında biz de varız" dedi.

Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı'nın, 14 gün boyunca Uluslararası Uzay İstasyonu'nda (ISS) üniversite ve araştırma kurumlarınca hazırlanan 13 farklı bilimsel deneyden biri olan 'Yer Çekimsiz Ortamda Propolisin Anti Bakteriyel Etkisi' (PRANET) deneyini hazırlayan Muş BİLSEM öğrencileri alkış almaya devam ediyor. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Muş BİLSEM öğrencilerinden övgüyle bahsetti. Öğrencilerle kıvanç duyduğunu ifade eden Yusuf Tekin yaptığı paylaşımda, "Ülkemizin insanlı ilk uzay misyonu görevinde uygulanacak 13 deneyden biri olarak belirlenen çalışmalar arasında, Muş Bilim ve Sanat Merkezi öğrencilerimizin çalışması "PRANET" deneyinin de yer almasından büyük kıvanç duydum" ifadelerine yer verdi.

Öğrencilerin eğitim ailesinin gururu olduğunu dile getiren Bakan Tekin şunları kaydetti, "Uzaya ilk kez bir Türk astronotun gönderilmesinin yanında uzayda gerçekleştirilecek deneyler arasında BİLSEM öğrencilerimizin deneyinin yer alması, eğitim ailemizin gurur kaynağıdır. Çocuklarımızın bilime olan merakının artması ve uzay teknolojilerine yönelik vizyon kazanması için "Ay Yıldızımız Çok Yakında Uzayda!" başlığıyla hazırlanan videoya Bakanlığımız Eğitim Bilişim Ağı (EBA) Kütüphanesi'nden tüm öğrencilerimiz ulaşabilir. Hepimize bu gururu yaşatan meslektaşlarımı ve bilime gönül veren öğrencilerimi tebrik ediyorum. Uzay yarışında biz de varız."

HABER SİTESİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.