MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Atletizm’de Türkiye Birincisi Olan Bulanık Vali Selahattin Hatipoğlu YBO Öğrencilerinden Milli Eğitim Müdürümüze Ziyaret

Atletizm’de Türkiye Birincisi Olan Bulanık Vali Selahattin Hatipoğlu YBO Öğrencilerinden Milli Eğitim Müdürümüze Ziyaret

              4-5 Haziran 2015 tarihlerinde Erzurum İlinde yapılan Atletizm Türkiye Şampiyonasında Takım halinde Türkiye birincisi olan Bulanık Vali Selahattin Hatipoğlu YBO Öğrencileri, Okul Müdürü Metin Aral, Beden Eğitimi Öğretmeni, Yasin Arı Milli Eğitim Müdürümüz Cevdet Arslan’ı makamında ziyaret etti.

            Milli Eğitim Müdürü Cevdet ARSLAN; Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken, Puanlı Atletizm dalında takım halinde Genç Erkekler Kategorisinde birinci olan öğrencileri, Azat Sakmak, Yusuf Yaşar, Enes Sarıaltun, İbrahim Sönmez, Engin Yengin’i tek, tek tebrik ederek, ayrıca ferdi yarışmalarda derece yapan, 100 m kısa mesafe koşusunda Türkiye 3’sü , Yüksek Atlamada Türkiye 2’si olan İbrahim Sönmez, yine Uzun Atlamada Türkiye 2’si, Fırlatma Topu Atma da Türkiye 2’si olan Azat SAKMAK ve 4x100 Bayrak yarışında Türkiye 3’sü olan İbrahim Sönmez, Azat Sakmak,  Yusuf Yaşar, Engin Yengin’i ayrıca tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

 

            Milli Eğitim Müdürü Cevdet ARSLAN, spora ve kültürel çalışmalara verdiği önemi belirterek, İlimizin tanıtımı ve öğrencilerin sosyal gelişimleri için spor önemlidir dedi. Tüm dünyada olduğu gibi Ülkemizde de Sportif  Faaliyetlerin önemli olduğu için Beden Eğitimi ve Sporun önemine vurgu yapan Milli Eğitim Müdürü Arslan, “Spor, ferdin beden ve ruh sağlığının gelişmesinin yanında, belli kurallara göre rekabet ölçüleri içinde mücadele etme, heyecan duyma, yarışma, yarışmada üstün gelme zamanını içerir” dedi. Ziyaretin sonunda Milli Eğitim Müdürü Arslan, öğrencileri başarılarından dolayı tebrik edip Tablet Bilgisayar ile ödüllendirerek makamından uğurladı.

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.