MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AİLE OKULU EĞİTİMLERİ BAŞLADI

AİLE OKULU EĞİTİMLERİ BAŞLADI

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 81 ilde başlatılan Aile Okulu projesi Muş'ta Farabi Ortaokulunda velilere yönelik verilen eğitimler ile başladı

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın öncülüğünde, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 81 ilde başlatılan 'Aile Okulu' Projesinin Muş'taki eğitimleri başladı. 8 ayrı başlık altında verilen eğitimlerin ilki Muş Farabi Ortaokulu'nda başladı. Ailelere sosyal ve duygusal beceri gelişimi, aile içi iletişim becerileri, akran ilişkileri, bilinçli ve güvenli teknoloji kullanımı, çatışma ve stres yönetimi, bağımlılık, ahlaki gelişim, sağlıklı beslenme ve fiziksel aktivite başlıklarında eğitim verilecek.

Projenin startının verildiği Muş Farabi Ortaokulunda düzenlenen eğitimlerin ilkine İl Milli Eğitim Müdürü Enver Kıvanç'ta katılarak bir konuşma yapı. 

Başlatılan proje ile ilgili konuşan Kıvanç, şunları dile getirdi; "Malumlarımız anaokullarımız, ilkokullarımız, ortaokullarımız, liselerimize benze okullarımız var. Sayın Cumhurbaşkanımızın hanımefendi eşlerinin riyasetinde Bakanlığımızın destekleri ile başlatılan Aile okulu projesi kapsamında siz çocuklarımızın anne babalarına yönelik eğitimler vereceğiz. Sizler de çocuklarınızı en güzel şekilde eğitip okullara gönderdiğinizde bizim öğretmenlerimizde çocukları eğitmekte daha büyük kolaylık sağlanacak ve öğrenmeleri daha kalıcı olacaktı.

Aile Okulu projesi kapsamında ilimizde 371 öğretmenimiz eğitmen olarak bakanlığımız tarafından verilen eğitimlere katıldı. Aile okulunda sizlere ders verecek 371 öğretmenimiz bu güne kadar 9 bin 69 aile kavuşmuş ve bu aileleri bilgilendirmiş bulunmaktadır. Yılsonu itibariyle biz bu sayıyı 15 bin civarına çıkarmayı planlıyoruz. Böylece önümüzdeki yıl içerisinde de tüm velilerimize ulaşacağız. Onların bakanlığımızın istediği düzeyde bilgilendirmelerini sağlayacağız. Bunun içerisinde ilk yardım eğitimi, ailede ilk yardım, trafik eğitimi, çocuklarının manevi ahlaki değerlerini kendi davranışlarını uygulamaları açısından sizlere bilgilendirmeler yapılacak. Bu bilgilendirmeler ışığında siz çocuklarınızı daha iyi yetiştireceksiniz. Bu anlamda çocuklarımızın Televole kültürü ile değil İslam kültürü ile büyümeleri için çaba sarf edeceğiz. Bizim kültürümüz ve değerlerimiz bellidir. Biz bu kültürümüzü çocuklarımıza aktarmak için mücadele edeceğiz. Aile içerisinde çocuklarımızın küçük ve büyüklerine karşı nasıl davranacakları akla gelebilecek olaylar karşısında nasıl bir tavır sergileyecekleri hususunda mutlaka onları bilgilendireceğiz. Bu konuda siz değerli velilerimize çok büyük görevler düşüyor. Ben inanıyorum ki çocuklarını kendi değerlerinize uygun İslam kültürü ile taçlanmış ve Televole kültüründen uzak çok iyi bireyler olarak yetiştireceksiniz. Bu ahlaki bireyler gelecekte okul ortamında da sizlerin öğrettiklerinin yanı sıra akademik bilgileri de bunula pekiştirerek inşallah toplumun en güçlü bireyleri olacaktır. Bunlar gelecekte ülkemizin en iyi yerlerinde öğretmenlerini en iyi şekilde temsil edeceklerinden hiç birimizin şüphesi yoktur. Siz değerli ve duyarlı velilerimize teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

 

20-12-202220-12-202220-12-2022

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.