MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ADAY ÖĞRETMENLERLE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

ADAY ÖĞRETMENLERLE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

İlimizde 31 Mart 2016 tarihinde Muş Fen Lisesi Toplantı Salonunda aday öğretmenlere yönelik staj uygulaması kapsamında “Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci 1. Değerlendirme Toplantısı” gerçekleşti.


             Muş Fen Lisesi konferans salonunda düzenlenen programa İl Milli eğitim Müdürü Cevdet Arslan, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sebahattin Eke ve aday öğretmenler katıldı.

Aday öğretmenlere seslenen İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan; Çocukları emanet edecekleri yegane unsurların öğretmenler olduğunu belirterek, öğretmenin olmadığı bir yerde eğitimden söz etmenin anlamsız kaldığını söyledi. Aday öğretmenlik sürecinin hızlı bir tempoyla sürdüğünü belirten Arslan, “Bu sene ilimize Muş genelinde 117 öğretmenimiz aday eğitimi sürecini görmekte. Sizleri yetiştirmek, geliştirmek, değerlendirmek için de sizlere rehber olunması amacıyla 142 tecrübeli öğretmene eğitimler verdik. Şu an sahada, sizlere rehberlik yapmak için yetiştirilmiş bulunmaktadırlar. Birinci değerlendirme toplantımızı bugün yapıyoruz. İkinci değerlendirme toplantısı ise 5 Mayıs tarihinde yapılacaktır. Yani süreç epey kat edildikten sonra yeniden bir değerlendirme yapılacaktır. Rehber öğretmenlerimiz eşliğinde bu süreci aktif bir şekilde geçireceğiz. Süreci sizler yaşarken bizler de sizleri takip ediyoruz. Çünkü biz sizleri fazlasıyla önemsiyoruz. Sizler bizim gelecekte ve bugünden itibaren çocuklarımızı emanet edeceğimiz yegâne unsurlarsınız. Eğitimin en önemli unsuru, en önemli etkeni ve en öneli hususu hiç şüphesiz öğretmendir. Öğretmenin olmadığı bir yerde eğitim ve öğretimden söz edilemez. Ne kadar materyal, donatım, fiziksel yapılar geliştirseniz de içinde öğretmenin olmadığı, eğitimcinin olmadığı bir öğretim süreci eksik olur” dedi.

Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan; Bakanlığımızın “Aday Öğretmen Yetiştirme Sürecine İlişkin Yönerge” ve talimat doğrultusunda süreci en iyi şekilde yönetmekteyiz. Sizlerin gayretiyle de verimli süreç olması gerekmektedir. Sizleri koordinatörü olarak Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sebahattin Eke’yi atadık. Her türlü istek ve sıkıntınızı doğrudan arkadaşımıza ve bana iletebilirsiniz diyerek daha sonra Etik değerler sunumu yaptı.

 


               Konuşmaların ardından Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirilen Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci 1. Değerlendirme Toplantısı’na canlı yayın bağlantısı gerçekleştirildi. Başbakan Sayın Ahmet Davutoğlu, ATO Congresium’da düzenlenen ’Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci 1. Değerlendirme Toplantısı’nda 81 ilde aynı anda düzenlenen etkinliğe telekonferans sistemiyle katılarak aday öğretmenlere hitap etti. Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Şırnak’a, Van’a, Mardin’e, Konya’ya, Trabzon’a gidiyorsa bir öğretmenimiz, önce o şehri sevsin. O şehri sevmeden, o şehrin çocukları sevilmez. O şehrin çocukları sevilmeden, o şehir sevilmez. Siz o şehri sevmezseniz, ilk fırsatta tayin talep edersiniz" dedi.

 

01-04-201601-04-201601-04-2016

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.