MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

7 Mayıs 2015 Tarihinde YBO Müdürleri Toplantısı Yapıldı

7 Mayıs 2015 Tarihinde YBO Müdürleri Toplantısı Yapıldı

Muş İl genelinde bulunan Yatılı Bölge Ortaokulu Müdürleri ile 7 Mayıs 2015 tarihinde Korkut İlçesi Kız Yatılı Bölge Ortaokulu toplantı salonunda Milli Eğitim Müdürü Cevdet ARSLAN başkanlığında eğitim-öğretimin değerlendirilme toplantısı yapıldı.

Milli Eğitim Müdürü Cevdet ARSLAN; YBO’lar çok önemli olduğundan yatılı kalan öğrencilerimizi sahiplenip onlara ev ortamı oluşturmalıyız. Okul Müdürleri liderlik rolünü iyi ayarlayarak okul kalitesinin yükseltilmesi için çalışmalı, okullarımızda Teknolojinin kullandırılmasına öğretmenlerin yönlendirilmesini ve EBA’nın kullanılmasına özen göstermelerini sağlayalım. Milli Eğitim Müdürü Arslan; Ortaokullara gelen öğrencilerin okula devamlarının takibinin iyi yapılması, Velilerin öğrencileri okulla göndermemelerinin en büyük bahanesi ulaşım sorunu olduğu, bizlerin bu sorunu taşımalı eğitimle çözüldüğünü söyledi. Arslan; 5.Sınıfa gelen öğrencilerin devamını sağlamak için gerekli çalışmaların yapılması bu anlamda özelikle devamsız öğrencilerin velilerinin okula davet edilmesi okulun tanıtılması sağlayacağız.  YBO’lara gelen öğrencilerimizin geldikleri köylerdeki ilkokulları ziyaret edelim, özelikle 4.Sınıfların ziyaretleri okulda bir etkinlik olarak yapılması, bu köylerdeki öğrencileri önceden okula getirip tanıtım yapılmasını sağlayalım.

 

Milli Eğitim Müdürü Cevdet ARSLAN; Okullarımızda mutlaka değerler eğitimi panoları yapalım. TEOG Sınavları değerlendirmesine göre ilerleme olduğu görülmekte, sınavlarda branşlara göre değerlendirme yapalım, Türkiye ortalamasına göre okulların durumu inceleyeceğiz. 7.Sınıf öğrencilerinin tatile giderken ödevlendirilip gönderilmesi, TEOG Sınavı için hazırlıklı gelmelerini, alt sınıftaki öğrencilerinde TEOG Sınav mantığı kazandırılmasını sağlamalıyız. Öğrencilerin yeteneklerinin ortaya çıkarılması ve öz güvenlerinin geliştirilmesinin önemi vurgulandı. Milli Eğitim Müdürü Arslan; Hafta sonları okullarda kalan öğrencilere çeşitli sportif ve kültürel etkinliklerin yapılmasını, seneye tüm okullarda zeka oyunları salonunun oluşturulacağını, yapılacak olan yarışmalardan öğretmen ve öğrencilerin haberdar edilmeleri gerektiğini söyledi. Okullara yeni atanan öğretmenlere okulu ve görevi tanıtmak için rehber olmak onların çocukların hayatlarına, dünyalarına inmelerini sağlamalıyız dedi.  

1

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.