MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı İlimizde Coşkuyla Kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı İlimizde Coşkuyla Kutlandı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara armağan edilen ve bu yıl 95. kez düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta olduğu gibi İlimizde Muş Valiliği önünde saat 09:00’da, Milli Eğitim Müdür Vekili Mahmut KARAKAYA, Okul Müdürleri ve öğrenciler tarafından Atatürk Anıtına çelek sunulması, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından kutlamalar kapalı şehir spor salonunda devam etti.

            Kapalı Şehir Spor Salonunda saat 10:00’da başlayan törene Vali Vedat BÜYÜKERSOY ve eşi Zehra Kadriye BÜYÜKERSOY hanımefendi, Belediye Başkanı Feyat ASYA, Vali Yardımcısı Ercan ÖTER, İl Jandarma Komutanı Albay Osman Nuri ÇEVİK, Hava Meydan Komutanı Piyade Kurmay Albay Halil AKAR, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Hüseyin APAYDIN,  İl Emniyet Müdürü Ahmet Cemal ÇALIŞKAN, İl Milli Eğitim Müdürü Vekili Mahmut KARAKAYA, İl Müftüsü Recep UZUN, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, Öğrenciler ve velileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

            Törende açılış konuşması yapan İlyas Sami İlkokulu Müdürü Sıracettin KOÇLARDAN; Cumhuriyet güneşinin berrak yüzünü vatan ufkunda gösterdiği gün olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 95. yıl dönümüne ulaşmanın heyecanıyla, kavuşmuş olduğumuz bir 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı daha sevinç ve coşkuyla kutluyoruz. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal´in önderliğinde ve onun “Milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır” diye ifade eden Koçlardan, “İşte o diriliş ruhu, vatan ve millet sevgisi, bayrak sevdası, bağımsızlık tutkusu bir milleti şaha kaldırdı. Bu şahlanışın adı birlik ve beraberlikti, milli mücadeleydi, Kurtuluş Savaşı´ydı, ulusal egemenlikti, demokrasiydi, sevgiydi, kardeşlikti, barıştı, Türkiye´mizin aydınlık yarınlarıydı. O büyük günün ardından, hür iradesiyle zafere ve başarıya inanmış, bağımsızlık tutkusuyla gönülleri tutuşmuş bir millet; birlik ve beraberlik içinde büyük güçlüklerin üstesinden nasıl gelineceğini tüm dünyaya göstermiştir.” Sevgiye, barışa, dostluğa, kardeşliğe, çağdaşlığa, bilime, teknolojiye açılan aydınlık ve büyük bir kapı olan 23 Nisan, sevinç ve gururla kutladığımız Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı “Tüm dünyaya sevgi, saygı, hoşgörü, dostluk, kardeşlik ve barış mesajları vererek; heyecanla, coşkuyla, rengârenk görüntülerle ve dünya çocuklarıyla birlikte bu güzel bayramı en güzel duygularla kutlamaktan da büyük kıvanç duymaktayız.” Başta bugünü anlamlandıran çocuklarımızın, ülkemizin, milletimizin ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı´nı en içten dileklerimle kutluyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum” ifadelerini kullandı.

           23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlenen törende öğrenciler tarafından şiir okundu. İlyas Sami İlkokulu öğrencileri, çeşitli yörelere ait halkoyunları gösterisi düzenledi. Birbirinden güzel oyunlar sergileyen öğrenciler büyük beğeni topladı.

333

1111111111

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.