MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2017-2018 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI I.YARIYIL KARNE DAĞITIM TÖRENİ YAPILDI

2017-2018 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI  I.YARIYIL KARNE DAĞITIM TÖRENİ YAPILDI

Merkez Kız İmam Hatip Ortaokulunda 2017-2018 Eğitim Öğretim yılı 1. Dönem yarıyıl karne dağıtım törenini düzenlendi.

 

Buradaki törene Sayın Valimiz Aziz Yıldırım, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Mete, Vali Yardımcısı Alper Çifçi, İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Enver Kıvanç, Metin Aksu, Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Çoban, okul idarecileri, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci ile birlikte veliler katıldı.

 

Sayın Valimiz Aziz Yıldırım’ı Okul Müdürü Ali Aslan Subaşı ve okul idarecileri kapıda karşıladı.

 

Öğrencilere karnelerini veren Sayın Valimiz Aziz Yıldırım; “Sevgili Öğrenciler,

 

Bugün karnelerinizi alarak I. Dönemi sonlandırıyorsunuz, hepinizin iyi bir tatil geçirmenizi temenni ediyorum.

 

Bugün özel bir gün çocuklarımız için, veliler için. Bu tatili Allah nasip ederse 2017-2018 eğitim sezonunun ortasında şöyle bir nefes alma zamanı olarak görüyoruz. İnşallah dönem arası tatilden sonra II. Döneme daha dinamik,  daha enerjik, daha çalışma şevkiyle, azmiyle dolu olarak yeniden başlayacaksınız. Haziran ayında yani sene sonunda bugün aldığınız bu takdir ve teşekkür belgelerinden birer tane daha getirip kendi odalarınızın duvarlarını süsleyeceksiniz diye ümit ediyoruz.

 

Yarıyıl tatilini eksikliklerinizi tamamlayacağınız, faydalı bilgiler öğreneceğiniz bir zaman dilimi olarak değerlendirin.

 

Bunun yanında tatilde okuyun diye size kitap vereceğiz ama şunu da bilin ki kitap boş vakit değerlendirme aracı değildir, kitap tam tamına tek başına bir aktivite aracıdır, kitap kendini yetiştirmenin bir aracıdır. Kitap okumakla hem kelime hazneniz gelişir hem de ders kitaplarını okurken, sınavlarda soruları cevaplarken çok daha rahatlıkla çabucak kavrar ve anlarsınız. Onun için kitap okumak her zaman çok önemlidir. Dünya klasiklerinden olsun, günümüz kitaplarından olsun bunları okumakta fayda var.

 

Bu duygularla,2016-2017 Eğitim Öğretim yılının I. Döneminde büyük emek sarf eden eğitim camiamızın değerli mensupları öğretmenlerimizin, velilerimizin ve öğrencilerimizin huzur dolu bir tatil geçirmelerini temenni ediyorum .” Dedi.

 

Valimiz Aziz Yıldırım, öğrencilere karnelerini dağıttıktan sonra birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Daha sonra okul idareci ve öğretmenleriyle bir araya gelen Sayın Valimiz; “Çok Kıymetli arkadaşlar, 2017-2018 eğitim öğretim yılının ilk dönemini bugün tamamlıyoruz. Geçen süre içinde gerek öğrencilerimiz gerekse siz değerli eğitimcilerimiz büyük bir çaba ve gayret gösterdiniz. Hepinizi canı gönülden tebrik ediyorum.

 

Öğretmenlik eğitmektir, insanları aydınlatmaktır, önünü açmaktır; onlara güzel davranışları öğretmek ve alışkanlık haline getirtmektir. Öğretmenlik sanıldığı gibi ders saatinden ibaret bir meslek değildir. Aslında tüm hayatınız boyunca hem eğitim kurumlarında, hem sokakta, hem aile yaşantınızda herkese rol model olması gereken bir meslektir.

 

 

Siz değerli okul yöneticilerimizden ve öğretmenlerimizden ricam gençlerimize ve çocuklarımıza kendilerine, ailelerine, topluma, vatanına, milletine faydalı bireyler olarak yetişmelerini sağlayın. Hepinize ve sizlere emanet ettiğimiz geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızla birlikte başarılar dileyerek, hayırlı, huzurlu, sağlıklı bir yaşam temenni ediyorum. ”Dedi.


19-01-201819-01-201819-01-201819-01-201819-01-201819-01-201819-01-201819-01-2018

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.