MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

18 Mart’ı Andık

18 Mart’ı Andık

              18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Zaferinin 100. Yılı kapsamında İlimizde bir dizi etkinlik düzenlendi.

              İlk olarak Muş Askeri Şehitliğinde düzenlenen program çelenk sunumu, saygı duruşu, İstiklal Marşının okunması ile başladı. Günün anlam ve önemi ile ilgili konuşmaların ardından Muş Valisi Sayın Vedat BÜYÜKERSOY, Garnizon Komutan Piyade Kurmay Albay İsmail IŞIK, Belediye Başkanı Feyat ASYA Şehitlikte bulunan şehitlerimizin kabirlerinin ziyareti, karanfil bırakılması, dua edilmesinin ardından Şehit Aileleri-Malül Gaziler Derneği Muş Şubesi Başkanlığı ziyaret edildi.

            Şehitlikteki anma programının ardından tören, Muş Kültür Merkezinde devam etti. Buradaki törende Sayın Valimiz Vedat BÜYÜKERSOY tarafından günün anlam ve önemi belirten konuşma yapıldı. Öğretmenler tarafından konuşma yapıldı, Öğrenciler tarafından Şiirler okundu, Oratoryo gösterisiyle sona erdi,

 

               Tören, Erentürk Öz Şeker Anadolu Lisesi öğrencilerince yapılan resim sergisi gezildikten sonra Garnizon Komutanlığının Şehit aileleri ve Gazilerimiz onuruna yemek verildi.

 

22222

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.