MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

16 Yaş Altı Kros Yarışmasında Türkiye Birincisi Olan Sporcu Öğrenciden Milli Eğitim Müdürümüz Metin İlci’ye Ziyaret

16 Yaş Altı Kros Yarışmasında Türkiye Birincisi Olan Sporcu Öğrenciden Milli Eğitim Müdürümüz Metin İlci’ye Ziyaret

Türkiye Atletizm Federasyonunun (TAF) düzenlediği 16 yaş altı Kros Yarışması’nda Türkiye birincisi olan Muş Spor Lisesi öğrencisi İbrahim Karateker, Atletizm Antrenörü Ümit Koçlardan, Spor Lisesi Müdürü Erdal Bingöl, Milli Eğitim Müdürü Metin İlci’yi makamında ziyaret etti.

 

02.12.2017 tarihinde Aydın, Kuşadası’nda düzenlenen 16 yaş altı Kulüpler Türkiye Kros Yarışması’nda ilimizi temsil eden atletlerden İbrahim Karateker ferdi Türkiye 1. si oldu.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci; ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Başarılı sporcuyu tebrik eden Milli Eğitim Müdürü İlci; Başarının sırrı çok çalışmaktır. Spora ve kültürel çalışmalara verdiği önemi belirterek, İlimizin tanıtımı ve öğrencilerin sosyal gelişimleri için spor önemlidir dedi. Tüm dünyada olduğu gibi Ülkemizde de Sportif Faaliyetlerin önemli olduğu için Beden Eğitimi ve Sporun önemine vurgu yapan Milli Eğitim Müdürü İlci, “Spor, ferdin beden ve ruh sağlığının gelişmesinin yanında, belli kurallara göre rekabet ölçüleri içinde mücadele etme, heyecan duyma, yarışma, yarışmada üstün gelme zamanını içerir” dedi. Ziyaretin sonunda Milli Eğitim Müdürü İlci, öğrencileri başarılarından dolayı tebrik edip ödüllendirerek makamından uğurladı.

 

 

Bu vesileyle Muş´umuzu başarıyla temsil eden sporcumuza ve emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.  Gençlerimize imkânlar dâhilinde her türlü desteği vereceğiz.” Dedi. 


14-12-201714-12-201714-12-2017

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.