MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

10. DÖNEM 4006-TÜBİTAK BİLİM FUARLARI DESTEKLEME PROGRAMI KAPSAMINDA DESTEK ALMAYA HAK KAZANAN OKULLARIMIZ

10. DÖNEM 4006-TÜBİTAK BİLİM FUARLARI DESTEKLEME PROGRAMI KAPSAMINDA DESTEK ALMAYA HAK KAZANAN OKULLARIMIZ

4006-TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı ile ortaokul ve lise öğrencilerinin bilimsel çalışmalar gerçekleştirme konusunda teşvik edilerek, soru ve sorunlara çözüm bulma yoluyla bilimsel süreç becerilerinin kazandırılmasına katkı sağlanması; farklı bilişsel, duyuşsal ve psikomotor seviyedeki her öğrenciye proje hazırlama fırsatının sunulması; bilimsel araştırma yöntem ve tekniklerinin, raporlamanın ve sunum becerilerinin öğrencilere kazandırılması; öğrenciler üzerindeki yarışma baskısının ortadan kaldırılarak takım çalışması içerisinde proje hazırlama konusunda yeni ortam ve olanakların sağlanması amaçlanmaktadır. 10. Bilim Fuarları çağrı dönemi kapsamında ilimizden yapılan başvurulardan, Merkez ilçeden 10, Malazgirt ilçemizden 5, Hasköy ilçemizden 3, Korkut ilçemizden 1, olmak üzere 19 okulumuzun başvurusu destek almaya hak kazanmıştır.

10.Dönem 4006 Tübitak Bilim Fuarları Destekleme Programı destek almaya hak kazanan okullarımızı kutluyoruz. Projelerde emeği geçen tüm İdareci, Öğretmen ve Öğrencilerimizi tebrik ediyor, projelerinde başarılar diliyoruz.

30-11-2023

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.