MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

REHBER ÖĞRETMENLER

       Muş Milli Eğitim Müdürlüğünün DAKA tarafından desteklenen “Rehberlik Hizmetlerinin Geliştirilmesi” Projesi semineri Kim Psikoloji Danışmanlık Şirketinden gelen Uzman Psikolojik danışman Fazıl TATAR tarafından   08-12  Eylül 2014 tarihleri arasında  Muş Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi konferans salonunda verildi.  
REHBER ÖĞRETMENLER

          Muş Milli Eğitim Müdürlüğünün DAKA tarafından desteklenen “Rehberlik Hizmetlerinin Geliştirilmesi” Projesi semineri Kim Psikoloji Danışmanlık Şirketinden gelen Uzman Psikolojik danışman Fazıl TATAR tarafından   08-12  Eylül 2014 tarihleri arasında  Muş Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi konferans salonunda verildi.

 

             Projenin kapanışını yapan Muş Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Metin AKSU şöyle konuştu. “Doğu Anadolu Kalkınma Ajansının  "Teknik Destek Programı" kapsamında Milli Eğitim Müdürlüğünün TRB2/14/TD/0018 nolu Rehberlik Hizmetlerinin Geliştirilmesi ile Okullarımızda 53 Rehber Öğretmene düzenlenen eğitim  08-12 Eylül 2014 tarihleri arasında 5 gün sürmüştür. Bu eğitimler Muş Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesinde Psikolojik Danışman Fazıl TATAR eşliğinde eğitimler almışlardır. Bu konuda açıklamasına devam eden AKSU “İlimizdeki eğitimin kalitesini artırmanın en önemli yolu öğretmenlerimizin  modern yönetim teknikleri hakkında eğitim almaları ve bu eğitimler ile sürekli kendilerini yenilemeleridir. Projemiz ile Muş İli ve ilçelerindeki rehberlikçilerimiz ; Bu faaliyetin sonucunda 53 rehber öğretmene WİSC-R Zeka Testi eğitimi verilmiştir . Bu testler ile ilgili konularında uzman eşliğinde eğitim almışlardır. Bu eğitim ile öğretmenlerin, süreçlerin ve kaynakların etkili bir biçimde yönetilmesini sağlamak ve onların temel bilgi ve becerilerinin yanında daha önemlisi olan rehberlik tutumlarını geliştirmek genel hedefimiz olmuştur.” Bunun yanında “ Zeka testlerinin öğretilmesinin sebebi dezavantajlı bölgemizdeki zeki çocukların eğitimlerine destek olmaktır.”Dedi     

 

Proje Koordinatörü Murat AYKAN ise bu tür DAKA  projelerinin ilimizin eğitimini geliştireceğini belirtti. Konuşmasında; “İdarecilerimiz ve Öğretmenlerimizin ihtiyaç hissettikleri konuları Müdürlüğümüz ARGE birimine bildirmeleri ile Milli Eğitim ARGE Şubemizin bu doğrultuda hemen  yerel ve ulusal proje geliştirmeye başlayacaklarını belirtti. Bu proje sonunda; “Okullarımızda bir kapasite oluşması ve bu kazanılan tecrübeler ile okul öğretmenleri ve velilerin bilgileneceği sürekli eğitim merkezlerine dönüşmeleri sağlanmış olacaktır. Bunların yanında yine proje sonunda, okul- aile birlikleri etkin çalıştırılarak okul-veli kaynaşmasına etki edecektir. Rehber öğretmenlerimiz seminerler ile edindikleri yeni tecrübeleri okullarında da bu zeka testlerini yaparak uygulayacaklardır. Dolayısı ile bu süreç öğrencilere de etki edecek ve eğitim ve öğretimin kalitesi de artacaktır. Bu tür benzer faaliyetler yapmak isteyenlere, kurum ve kuruluşlara Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı ARGE Şubesi  her zaman rehberlik etmeye devam edecektir.”dedi

1

İstasyon Caddesi Atatürk Bulvarı Hükümet Konağı Kat 3 Merkez / MUŞ - (436) 212 35 83 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.