MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRÜMÜZ VARTO’DA YAKILAN OKULLARDA İNCELEMELERDE BULUNDU.

             Varto’daki yakılan okullarda incelemelerde bulunan, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sn.Cevdet ARSLAN Varto, Bulanık ve Malazgirt İlçelerinde yapmış olduğu incelemelerde IŞİD´in Kobani´ye girmesiyle başlayan olaylarda Bulanık ilçemizde; 
MÜDÜRÜMÜZ VARTO’DA YAKILAN OKULLARDA İNCELEMELERDE BULUNDU.

 

          Varto’daki yakılan okullarda incelemelerde bulunan, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sn.Cevdet ARSLAN Varto, Bulanık ve Malazgirt İlçelerinde yapmış olduğu incelemelerde IŞİD´in Kobani´ye girmesiyle başlayan olaylarda Bulanık ilçemizde; 1 araç 1 okul ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü binası, Varto ilçemizde; 9 okul, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü binası olmak üzere toplam yakılan ve zarar verilen 12 okul,  ve 2 ilçemizin, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü binalarının onarımına başlandığını, okullarımıza verilen zararın  yaklaşık 8 milyon olduğu açıklandı. İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, "Tadilat çalışmaları gecikseydi 10 bin öğrencimiz mağdur olacaktı." dedi. Şu an itibarı ile tüm öğrencilerimiz okuldalar ve normal eğitim yapan ilçe merkezimizdeki öğrencilerimizi birleştirip ikili eğitime aldık. Hiçbir öğrencimiz eğitim-öğretim hakkından mahrum kalmamıştır.


         Muş´ta görev yapan öğretmenlerin tamamen görevleri başında olduğunu ve fedakârca çalışmalarından dolayı teşekkür eden Arslan, "Bütün arkadaşlarımızla beraber görevlerimizin başındayız. Zaten öğretmenlerimize yönelik herhangi bir olay olmamıştır. Bu anlamda öğretmenlerimiz fedakârca çalışmaktadırlar, bu vesileyle tüm öğretmenlerimizi kutluyorum." şeklinde konuştu.

 

1111111

İstasyon Caddesi Atatürk Bulvarı Hükümet Konağı Kat 3 Merkez / MUŞ - (436) 212 35 83 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.