MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ÜST DÜZEY YETKİLİLERİNİN İLİMİZ ZİYARETİ

              Son zamanlarda Türkiye genelinde Kobani’deki olaylar bahane edilerek okul ve kurumlarımıza verilen maddi, manevi zararı ve etkilerini yerinde görmek amacıyla Bakanlığımız Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü, Daire Başkanları Sn. Recep ALTUN ve Yusuf ÇİDEM ilimizi ziyaret etmişlerdir. 
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ÜST DÜZEY YETKİLİLERİNİN İLİMİZ ZİYARETİ

 

Son zamanlarda Türkiye genelinde Kobani’deki olaylar bahane edilerek okul ve kurumlarımıza verilen maddi, manevi zararı ve etkilerini yerinde görmek amacıyla Bakanlığımız Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü, Daire Başkanları Sn. Recep ALTUN ve Yusuf ÇİDEM ilimizi ziyaret etmişlerdir. Ziyaret sırasında zarar gören okullarımızın öğretmen ve öğrencileri ile görüşmeler gerçekleştirilmiştir. Ayrıca İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile Merkez ilçeye bağlı tüm okul ve kurum müdürleri ile toplantı yapılmıştır.

İnceleme ve toplantılarda, bakanlığımız yetkili birimlerine iletilmek üzere; Öğrencilerin, öğretmenlerin ve idarecilerin görüşleri ve önerileri alınmıştır. Okullarımıza ve kurumlarımıza verilen zararın en kısa sürede giderileceği ve eğitimin aksatılmadan devam edeceğini dile getirmişlerdir. Ayrıca bakanlığımız yetkilileri bu olaylardan dolayı eğitimin alternatif okullarda hiç aksatılmadan devam etmesini takdirle karşılamış, bu konuda Valiliğimizin, Kaymakamlıklarımızın ve Milli Eğitim Müdürlüğümüzün almış oldukları tedbirleri memnuniyetle karşılamışlardır.

            Bakanlığımız yetkililerinin çalışmaları rapor halinde 21.10.2014 tarihinde Mardin ilinde Sn. Bakanımızın Başkanlığında bakanlık üst düzey yetkililerinin ve il milli eğitim müdürlerinin katılacağı değerlendirme toplantısında sayın bakanımıza sunulacaktır.

 11111

İstasyon Caddesi Atatürk Bulvarı Hükümet Konağı Kat 3 Merkez / MUŞ - (436) 212 35 83 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.