MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İDARECİ ATAMALARI

             İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet ARSLAN, idareci değerlendirmeleri sonunda yerel basında çıkan haberlerle ile ilgili yaptığı açıklamada; Milli Eğitim Bakanlığı yönetici atama yönetmeliğinin yayınlanmasından sonra ilimizde kendi okulunda 4 yıl ve üzeri görev yapmış okul ve kurum müdürleri yönetmelik çerçevesinde değerlendirilmiştir.
İDARECİ ATAMALARI

 

İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet ARSLAN, idareci değerlendirmeleri sonunda yerel basında çıkan haberlerle ile ilgili yaptığı açıklamada; Milli Eğitim Bakanlığı yönetici atama yönetmeliğinin yayınlanmasından sonra ilimizde kendi okulunda 4 yıl ve üzeri görev yapmış okul ve kurum müdürleri yönetmelik çerçevesinde değerlendirilmiştir. Değerlendirmede;  il /ilçe milli eğitim müdürü,  il/ilçe şube müdürleri, okul aile birliği başkan ve yardımcısı, okul öğrenci temsilcisi, okulun öğretmenler kurulunda seçilen 2 öğretmen ile en kıdemli ve yeni iki öğretmen olmak üzere 10 kişilik değerlendirme komisyonu tarafından puan verilmiştir.

 

Değerlendirmeler tamamen bakanlığımız sistemi üzerinde olup her kişi kendi şifresi ile gizlilik çerçevesinde değerlendirme yapmıştır. Müdürlüğümüzce herhangi bir yönlendirme etkileme, tarafgirlik söz konusu olmamış, oy veren kişiler tamamen kendi gözlem ve değerlendirmeleri sonucu not vermişlerdir. Aşağıdaki sendikalara göre dağılımlara bakıldığı zaman objektif değerlendirme yapıldığı, herhangi bir sendika lehine sonuç olmadığı görülmektedir.

 

Değerlendirme sonucu 75 ve üzeri puan alan okul müdürleri, 4 yıllığına tekrar görevlendirilmiştir. 75 altı puan alan müdürlerimiz istedikleri okula öğretmen olarak atanmışlardır. Okul müdürlüğü bir kadro olmayıp, şartları tutması halinde her öğretmen okul müdürlüğüne görevlendirilebilir. Her dört yılsonunda tekrar değerlendirme yapılacaktır.


Okulunda dört yılını doldurup Değerlendirmeye alınan okul-kurum müdür sayısı 75,’dir. Değerlendirme sonucu 75 ve üzeri puan alanların sayısı 43,  75 puanın altında kalanların sayısı 32’ dir. 3 kişinin il dışına tayini çıktığından değerlendirmeye alınmamıştır. Sendikalara göre dağılım aşağıdadır.


Eğitim-Bir-Sen Sendikasına üye olan 24 okul müdürü değerlendirilmiş;  17 okul müdürü 75 ve üzeri puan almış, 7 okul müdürü ise 75 puanın altında kalmıştır.


Eğitim-Sen Sendikasına üye olan 23 okul müdürü değerlendirilmiş; 10 okul müdürü 75 ve üzeri puan almış, 13 okul müdürü ise 75 puanın altında kalmıştır.


Türk-Eğitim-Sen Sendikasına üye 7 okul müdürü değerlendirilmiş; 2 okul müdürü 75 ve üzeri puan almış, 5 okul müdürü ise 75 puanın altında kalmıştır.


Hiçbir sendikaya üye olmayan toplam 20 okul müdürü değerlendirilmiş; 18 okul müdürü 75 ve üzeri puan almış, 2 okul müdürü ise 75 puanın altında kalmıştır.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

 

                                                                                                 Cevdet ARSLAN

                                                                                                                                                    Milli Eğitim Müdürü

İstasyon Caddesi Atatürk Bulvarı Hükümet Konağı Kat 3 Merkez / MUŞ - (436) 212 35 83 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.