MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GÜNCEL LİSTE-2017 IOKBS-Başvuru Onay Süreci Tamamlanmayan Okullar-ACELE VE İVEDİ

Tüm İlçelerin ve Ek te Adı Bulunan Okulların Dikkatine 
GÜNCEL LİSTE-2017 IOKBS-Başvuru Onay Süreci Tamamlanmayan Okullar-ACELE VE İVEDİ

2017 IOKBS-Başvuru Onay Süreci Tamamlanmayan Okulların Listesi İçin Tıklayınız

 

Onay Vermek İçin 14 NİSAN 2017 Son Gün Olup Öğrencilerimizin Mağdur Olmaması İçin Gerekli Hassiyetin Sağlanması Gerekmektedir.

 

Not-01: 2017 Yılı İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) Başvuru Giriş ve Onay Ekranları hazırlanarak kullanıma açılmış olup 2017 İOKBS Başvuru ve Onay işlemleri ile ilgili tüm sürecin 20 MART 2017 (Pazartesi) - 14 NİSAN 2017 (Cuma) tarihleri arasında tamamlanması gerekmektedir.

Not-02: İOKBS TERCİH BAŞVURU ONAY DURUMU "ONAYLANDI" VEYA "REDEDİLDİ" GÖRÜNEN ÖĞRENCİLERİN TERCİH BAŞVURULARINDA SONRADAN DEĞİŞİKLİK YAPILMASI GEREKİYORSA ÖNCELİKLE OKUL İDARESİ TARAFINDAN ÖĞRENCİLERİN MEVCUT İOKBS TERCİH BAŞVURULARI E-OKUL SINAV İŞLEMLERİ / İOKBS ONAY İŞLEMLERİ / ONAY İŞLEMLERİ EKRANINDAN "DEĞİŞİKLİK İÇİN BAŞVURU AÇ" SEÇENEĞİ SEÇİLEREK KAYIT EDİLMELİDİR.

Not-03: ÖĞRENCİLER TARAFINDAN İOKBS BAŞVURU BİLGİLERİ ÜZERİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILDIKTAN SONRA BAŞVURUNUN EN SON GÜNCEL HALİ OKUL İDARELERİ TARAFINDAN MUTLAKA TEKRAR "ONAYLANDI" OLARAK KAYIT EDİLMELİDİR. 

Not-04: E-Okul üzerinde "Onaylandı" olarak görünmeyen başvurular İOKBS işlemlerinde dikkate alınmayacaktır. 

Not-05: Öğrencilerin İOKBS işlemleri kapsamında mağduriyet yaşamamaları için bütün başvuruların okul idareleri tarafından kontrol edilerek mutlaka onay durumlarının sisteme doğru bir şekilde kayıt edilmesi gerekmektedir. 

 

İstasyon Caddesi Atatürk Bulvarı Hükümet Konağı Kat 3 Merkez / MUŞ - (436) 212 35 83 212 10 12

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.