MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bina Bilgileri Modülü Veri Girişleri-ÖNEMLİ

Bina Bilgileri Modülü Veri Girişleri-ÖNEMLİ

Yazı İçin Tıklayınız.

 

*****Kullanma Kılavuzuna MEBBİS´e Giriş Yaptıktan Sonra > Bina Bilgileri Modülü > Kullanma Kılavuzu doğrultusunda erişebilirsiniz.

***** Modüle Bağımsız Binası Olan Bütün Okullar Giriş Yapacaktır. 

 

Yeni açılmış olan “Bina Bilgileri” modülünde kurumlarımızın kullandıkları binaların, binaların içerisindeki katların ve katlarda bulunan her bir bölümün (Derslik,Depo,Laboratuar,spor salonu,yemekhane,arşiv, wc vb.) detaylı bilgilerinin  edinilmesi amaçlanmaktadır.

İlerleyen aşamalarda diğer bir çok projede(Sınav binaları gibi) kullanılacak olan bu bilgilerin tam ve doğru olması önem arz etmektedir. Bilgilerin geçerli olabilmesi için kurum ve ilçe onayından geçmiş olması gerekmektedir.

 

Dikkat edilmesi gereken hususlar:

-         ---  Kurumlar, binalarını Bina Ekleme(BBM02002) ekranından her bir bina için ayrı ayrı olmak üzere adres bilgisini girerek ekleyecektir.Bu ekrandan dış kapı no seçimi yapıldıktan sonra haritadan konum seçimi yapılarak kaydedilebilir.

-        ---   Eklenmiş olan binalarla ilgili detaylı bilgiler “Kurum Binaları(BBM02003)”  ekranından doldurulacaktır.

-         ---  Binaların konum bilgisinin doğru bir şekilde işaretlenip kaydedilmesi gerekmektedir. Konum bilgisi kayıt işlemi, ilk defa kaydedilecek olan bina için “Bina Ekleme(BBM02002)”ekranından , kayıtlı binalar içinse “Kurum Binaları(BBM02003)”   ekranında yapılabilir.

-          ---Binalarla ilgili genel bilgilerin girilmiş olması yeterli olmamaktadır. Binaların içerisindeki tüm bağımsız bölümlerin girilmesi gerekmektedir.  “ Bağımsız Bölümler(BBM02004)” ekranından Bina- Kat seçimi yapılarak sözkonusu katta bulunan bölümlerin detaylarıyla birlikte girilmesi gerekmektedir.

-        ---   Yapılan incelemelerde kurumların binalara bağımsız bölüm bilgilerini girmeden onay verdiği görülmektedir. Bu durumda olan kurumlara ilçe onayı verilmeyip kurum onayları kaldırılarak bu kurumların tekrar veri girişi yapması sağlanmalıdır. 

İstasyon Caddesi Atatürk Bulvarı Hükümet Konağı Kat 3 Merkez / MUŞ - (436) 212 35 83 212 10 12

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.